Chóralne zbliżenia w Radomsku ze wsparciem ESBanku i Grupy SGB

????????????????????????????????????

2 dni, 6 koncertów, 5 chórów z Polski i Ukrainy oraz cała moc muzycznych wzruszeń i doznań – to bilans tegorocznego, XIV Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Wschód – Zachód – Zbliżenia”, który odbył się w Radomsku w dniach 23-24 czerwca 2018 r. Kolejny rok z rzędu imprezę wspólnie wsparły ESBANK Bank Spółdzielczy oraz SGB-Bank S.A.

Wspólne wykonanie pieśni „Gaude Mater Polonia” przez wszystkich uczestników radomszczańskich chóralnych „zbliżeń” – to stały punkt koncertu inauguracyjnego Festiwalu „Wschód – Zachód – Zbliżenia”, którego nie zabrakło także podczas edycji 2018. W przedostatni czerwcowy weekend po raz 14. dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki w Radomsku 2-dniowa muzyczna uczta nie tylko upowszechniała kulturę muzyczną, ale i aktywizowała oraz integrowała lokalną społeczność.

W tym roku podczas Festiwalu zaprezentowały się 2 chóry z Ukrainy – Młodzieżowy Chór Kameralny „Collegium Vocale” z Drohobycza i Kameralny Chór „Renesans” z Jużnoukraińska – a także Chór Męski „Agricola” Krakowskiego Środowiska Akademickiego, Chór i Orkiestra Kameralna „Nicolaus” z Kraczkowej oraz Gospodarze. Poza koncertem inauguracyjnym w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, organizatorzy zaprosili publiczność na 4 koncerty towarzyszące w miejskich kościołach oraz na Koncert muzyki rozrywkowej w siedzibie radomszczańskiego Muzeum Regionalnego. 2-dniowe wydarzenie upłynęło w atmosferze przyjaźni i muzycznego poznawania kultur.

Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Wschód – Zachód – Zbliżenia” to jedna z ważniejszych pozycji na liście kulturalnych wydarzeń Radomska, w której organizację, w ramach realizacji Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, od wielu lat angażuje się ESBANK Bank Spółdzielczy. Takie zaangażowanie stanowi jeden z wyróżników polskich banków spółdzielczych i Spółdzielczej Grupy Bankowej, która swoje działanie opiera o wszechstronną współpracę z bankami zrzeszonymi, także w obszarze wzmacniania kapitału społecznego lokalnych środowisk. Chóralny festiwal w Radomsku został objęty wspólnym wsparciem ESBANKU Banku Spółdzielczego i SGB-Banku S.A. trzeci rok z rzędu.