Laureaci konkursów V edycji Programu TalentowiSKO

W poniedziałek, 11 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów w Programie TalentowiSKO.

W uroczystości wzięło udział ponad 120 gości. Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc etapu regionalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie SKO i przedstawiciele Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, które wspierają Program TalentowiSKO: Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Gospodarzem spotkania był Pan Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Gratuluję dzieciom i młodzieży. Składam wyrazy szacunku i podziękowania na ręce nauczycieli – pasjonatów, którzy zaangażowali się w zadania konkursowe. Dziękuję dyrektorom szkół za wyjątkową współpracę z Bankami Spółdzielczymi i wreszcie dziękuję bankowcom za zaangażowanie, wynikające z poczucia misji i wagi Programu TalentowiSKO dla ich banków, ale i przyszłych dorosłych, którzy będą mogli świadomie korzystać z dobrodziejstw ekonomii – z nadzieją na przyszły rozwój ich firm i realizacji marzeń.powiedział Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Zwycięzcy V edycji Programu TalentowiSKO 2017/ 2018 – etap centralny:

W konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” dla szkół podstawowych:

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych (po patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie)
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie)
III miejsce Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka (pod patronatem Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie)
W konkursie „Spółdzielnia dobrych serc” dla klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych:

I miejsc Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)
II miejsce Szkoła Podstawowa we Wróblińcu (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu)
III miejsce Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mielcu
W konkursie „Inkubator szkolnych biznesów” dla szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsca Lidia Iwaniuk i Marta Moroń z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Cieszynie)
II miejsce Robert Chołodecki z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu)
III miejsce Gabriela Świniuch, Katarzyna Pasowicz i Judyta Ziajor z Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sędziszowie Małopolskim

Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli Banków Spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta w Teatrze Syrena w Warszawie i zajęcia teatralne.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

źródło: znamy-laureatow-konkursow-v-edycji-programu-talentowisko