Już jest! Bank Pekao wprowadził płatności Blikiem

Man with smartphone is trying to log into mobile banking

Od dziś klienci Banku Pekao mogą korzystać z Blika. Dzięki aktualizacji aplikacji mobilnej Bank Pekao dołączył do grona 13 instytucji finansowych, które wprowadziły realizację transakcji w taki sposób. Od teraz z szybkich i bezpiecznych płatności Blikiem może korzystać już 96% posiadaczy aplikacji mobilnych banków w Polsce.

W lutym Bank Pekao zapowiedział, że trwają prace nad wprowadzeniem płatności Blik. Bank w tym celu podpisał umowę z Polskim Standardem Płatności. Od teraz klienci Banku Pekao mogą korzystać z nowego systemu płatności za pośrednictwem aplikacji PeoPay w systemach Android i iOS.

Udostępnienie kodów BLIK w aplikacji mobilnej PeoPay Banku Pekao to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów banku, by mogli dokonywać płatności telefonem w jak największej liczbie terminali, sklepów internetowych oraz wypłacać pieniądze z szerokiej sieci bankomatów w całej Polsce. Jest to kolejne udogodnienie jakie swoim użytkownikom oferuje aplikacja PeoPay, w której systematycznie pojawiać się będą nowe funkcjepowiedział wiceprezes Banku Pekao Marek Tomczuk.

Dwie fazy wprowadzające nowy system
Obecnie, klienci Banku Pekao mogą płacić Blikiem zarówno w internecie jak i sklepach stacjonarnych, mogą również wypłacać gotówkę z bankomatów. Docelowo użytkownicy aplikacji będą mogli wykonywać przelewy na numer telefonu w oparciu o Express Elixir, natomiast kody Blik będą akceptowane w terminalach POS Banku Pekao.

fot. fotolia