Bank Pekao S.A. z tytułem Najlepszego Banku Korporacyjnego 2018

Bank Pekao S.A. po raz drugi z rzędu otrzymał miano Najlepszego Banku Korporacyjnego w Polsce przyznawanego przez międzynarodowy magazyn “Global Banking & Finance Review”. Dla instytucji jest to nagroda szczególnie cenna, bo zauważona przez grono międzynarodowych ekspertów.

Wyróżnienie przyznawane wyłącznie najlepszym
Nagrody magazynu “Global Banking & Finance Review” przyznawane są podmiotom, które wyróżniają się w swoim działaniu innowacyjnością, wynikami oraz strategią w kategoriach: bankowość, forex, fundusze emerytalne, fundusze hedgingowe oraz compliance.

Rok 2018 był dla Banku Pekao S.A. bardzo udany w bankowości korporacyjnej pod względem wolumenu i wartości transakcji, finansowaliśmy fuzje i przejęcia, inwestycje infrastrukturalne i inne. Umocniliśmy pozycję lidera na rynku korporacji, gdzie co druga duża polska firma jest naszym klientem – podkreśla Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. Wyróżnienia i nagrody uważam zawsze za potwierdzenie, że nasze wysiłki mają duży sens i są pozytywnie odbierane przez klientów, ale także jako zobowiązanie do kontynuacji ciężkiej pracy i świadczenia usług na najwyższym światowym poziomie – kontynuuje.

“Global Banking & Finance Review” to jeden z wiodących międzynarodowych magazynów, które poświęcone są tematyce finansowej. Od 2011 roku, jego nagrody przyznawane są przez grono międzynarodowych ekspertów. Magazyn wydawany online i w formie papierowej skierowany jest głównie do właścicieli firm, prezesów, dyrektorów finansowych, kadry menadżerskiej, a także analityków. Ma grono wiernych czytelników na całym świecie.

Pekao – historia polskiej bankowości
Bank Pekao S.A. obecnie jest jedną z największych instytucji w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako pierwszy uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, stworzył biuro maklerskie oraz zastosował w praktyce biometrię w bankowości. To także lider segmentu private banking w kraju.

źródło: Bank Pekao S.A.