ESBANK na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

W obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę aktywnie włączył się również ESBANK Bank Spółdzielczy. Kulminacja działań, prowadzonych w ciągu całego roku, nastąpiła w okolicach dnia 11 listopada, kiedy to praktyczne oraz symboliczne świętowanie narodowej rocznicy stało się także udziałem Pracowników Banku.

Okolicznościowa wersja logo z hasłem „ESBANK na 100 lat Niepodległej” oraz finansowe wsparcie na przestrzeni całego roku 2018 szeregu lokalnych wydarzeń, mających na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania polskiej niepodległości. Tak ESBANK Bank Spółdzielczy włączył się w szczególnie ważne dla sektora polskich Banków Spółdzielczych obchody.

Sportowe emocje

W dniach 3-4 listopada odbył się VII Pieszy Maraton Niepodległości, organizowany od lat przez środowisko harcerskie, a 11 listopada – Radomszczański Bieg Niepodległości – Narodowy Biegu 100-lecia oraz towarzyszący mu Bieg Marszałka Piłsudskiego.

Podczas Maratonu, któremu w tym roku towarzyszyło hasło 100 lat Niepodległości, 100 kilometrów i ponad 100 uczestników, łączny pokonany dystans wyniósł 5 555 km, przy czym koronną trasę na 100 km ukończyło 8 osób.

10 km wynosiła natomiast trasa Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr, który 11 listopada odbył się na ulicach Radomska. Sponsorem Głównym radomszczańskiej odsłony ogólnopolskiego wydarzenia oraz towarzyszącego mu biegu rekreacyjnego na dystansach 300 i 1 200 m był ESBANK Bank Spółdzielczy. W obu biegach na linii startu pojawili się reprezentanci Drużyny ESBANK i Przyjaciele.

Pracownicy ESBANKU Banku Spółdzielczego włączyli się także w świętowanie 100-lecia Niepodległej w symboliczny sposób, za sprawą przypinek w postaci biało-czerwonych kokardek. Ten narodowy akcent, który w listopadzie stał się elementem stroju służbowego kadry front oraz back office, miał na celu uczczenie Jubileuszu. Podkreślał też polskość Banku oraz sektorową dumę z niewątpliwego wkładu polskich Banków Spółdzielczych zarówno w zachowanie tożsamości narodowej oraz polskiego stanu posiadania jeszcze podczas zaborów, jak i w ekonomiczną i społeczną odbudowę ojczyzny po 1918 r.