Posted on: 14 listopada 2018 Posted by: redakcja Comments: 0

W niedzielę 11 listopada br. w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po raz 26. zorganizowano w Stalowej Woli Bieg Niepodległości, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „Victoria”, a sponsorem Nadsański Bank Spółdzielczy.

Tegoroczna edycja biegu była wyjątkowa, ponieważ odbyła się w ramach i pod nazwą Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zawodnicy pobiegli w koszulkach w barwach narodowych, tworząc żywą biało-czerwoną flagę.

Rekord uczestników pobity!

W tegorocznym biegu udział wzięło ok. 800 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Bieg rozpoczął się od zawodów dzieci i młodzieży na różnych dystansach, a następnie odbył się Bieg Główny na 5 km, które poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

Bieg Niepodległości zakończył się dekoracją Biegu Głównego, podczas której Stanisław Kłapeć prezes Nadsańskiego Banku Spółdzielczego nagradzał zwycięzców dyplomami, medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

SANBank jako propagator biegania i zdrowego spędzania wolnego czasu corocznie wspiera wydarzenie i zachęca mieszkańców miasta do sportowego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.