Posted on: 26 lipca 2018 Posted by: redakcja Comments: 0

Wydawany przez Bank BPS magazyn „Bank Wspólnych Sił” ukazał się po raz trzeci w tym roku. Magazyn publikowany jest na stronie internetowej Banku BPS.

W magazynie przeczytamy:

„Małe instytucje finansowe, a do takich należą nawet największe polskie banki spółdzielcze mają, moim zdaniem, szanse przetrwania i rozwoju tylko w zintegrowanej grupie. Taka grupa powinna, nie tylko wzajemnie ponosić ryzyko, ale przede wszystkim ograniczać koszty jednostkowe poszczególnych uczestników. Może to robić tworząc wspólne inicjatywy, np. wspólny system informatyczny i wprowadzając nowe, częściowo ujednolicone produkty bankowe w oparciu o nowe technologie” – mówi Józef Myrczek, Prezes Zarządu Śląskiego Banku Spółdzielczego „Silesia” w Katowicach w rozmowie zatytułowanej „Potrzeba zmian”.

1. Podstawowy Rachunek Płatniczy- Konto Przyjazne w Banku BPS i w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS.

2. Nowe gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczące spłaty kredytów obrotowych i inwestycyjnych.

3. Najważniejszą sprawą dla banków spółdzielczych jest wypracowanie efektywnego modelu biznesowego – twierdzi dr Błażej Lepczyński z Katedry Bankowości i Finansów Uniwersytetu Gdańskiego.

4. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na kolejną edycję Studiów Podyplomowych Zarządzanie Bankiem Spółdzielczym.

5. Święto Spółdzielczości Bankowej w regionach.

6. Finałowa Gala Programu TalentowiSKO.

Zachęcamy do przeczytania!


przeczytaj: BWS_NR_3_2018-internet.pdf

Leave a Comment