Posted on: 7 września 2018 Posted by: redakcja Comments: 0

Zapowiadane od wielu miesięcy zmiany, dziś ujrzały światło dzienne. Oficjalnie BZ WBK zmieniło nazwę na Santander Bank Polska. Zmiany zostały zarejestrowane przez sąd w statucie spółki. Oprócz nazwy zostanie przeniesiona również siedziba instytucji z Wro-cławia do Warszawy. Kolejny krok to rebranding bankowości internetowej i mobilnej.

Utrudnienia w korzystaniu usług internetowych
Jak zapowiedział bank, w najbliższy weekend odbędzie się zmiana wyglądu oddziałów, a także serwisów internetowych oraz bankowości mobilnej. W ten sposób zmienią się barwy z zielonych na czerwone. Nawigacja po serwisach internetowych i aplikacjach mobilnych ma być lżejsza, bardziej intuicyjna, wygodniejsza, a zarazem prostsza dla klientów.

Santander podkreślił, że wprowadzone zmiany nie wymagają od klientów podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Zapowiedział natomiast przerwę techniczną od piątku od godz. 23:30 do soboty do godz. 12. podczas, której usługi bankowości mobilnej i internetowej będą niedostępne dla użytkowników. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa strona www.santander.pl oraz usługi bankowości internetowej i mobilnej dostępne będą dla klientów już w sobotę po godz. 12.

Zmiana marki i zmiana nazwy to długoterminowa inwestycja. Chcemy ją rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, po formalnej rejestracji w KRS. Koszty zamierzamy rozłożyć na 2 lata – zapowiadał już w kwietniu prezes BZ WBK Michał Gajewski.

Szacowane całkowite koszty rebrandingu z BZ WBK na Santander Bank Polska wyniosą od 60 do 70 mln zł.

Bank Zachodni WBK już od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 132 mln klientów w 13,7 tys. oddziałów na 10 głównych rynkach świata, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku.

Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro pod względem kapitalizacji. Z kolei BZ WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Pod względem wartości zgromadzonych aktywów zajmu-je trzecią pozycję.