Posted on: 3 lipca 2018 Posted by: redakcja Comments: 0

ING Bank Śląski wprowadził zaskakującą nowość dla użytkowników Moje ING mobile. Jest to klawiatura, na której oprócz standardowych znaków, w lewym górnym rogu pojawia się pomarańczowy lew- logo ING. Klawiatura oprócz posiadania standardowych funkcji, niebawem umożliwi również dokonywanie transakcji BLIK.

W ustawieniach smartfona, klawiaturę można ustawić jako domyślną i za jej pomocą normalnie wprowadzać tekst. Po kliknięciu w ikonę lwa, bez przechodzenia do m-bankowości można zlecić przelew na numer telefonu lub wygenerować kod BLIK i skopiować go do schowka. Klawiatura widoczna jest pod nazwą „Klawiatura Moje ING”. Jak zapewnia Bank, korzystanie z oprogramowania jest w pełni bezpieczne.

Przelew można zlecić w zaledwie kilku krokach. Proces przebiega podobnie jak w przypadku tradycyjnego przelewu na numer telefonu, a więc trzeba nadać tytuł płatności, podać jej kwotę, a na koniec zatwierdzić wszystko kodem PIN, tym samym, który służy do logowania do aplikacji mobilnej ING. Różnica polega na tym, że wszystko przeprowadzane jest z poziomu klawiatury, więc nie trzeba przerywać rozmowy i logować się do aplikacji mobilnej, w celu wykonania przelewu.

ING twierdzi, że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku i jednym z niewielu na świecie.

źródło: prnews
fot. fotolia

Leave a Comment