Drzwi na szyfr – czy warto w nie inwestować do domu prywatnego

system antywlamaniowy

Drzwi otwierane szyfrem to świetna inwestycja dla osób, które chcą zapewnić bezpieczeństwo swojego domu. Zapewniają spokój ducha, chroniąc dom przed intruzami. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o drzwi kodowane, jest to, że nie są one przeznaczone do każdego domu. Są zalecane tylko do domów, które mają wyższe wymagania bezpieczeństwa, takie jak te w zamkniętym osiedlu lub te, w których znajdują się przedmioty o dużej wartości. Klamki na szyfr to rodzaj narzędzia, którego można użyć, aby ułatwić sobie życie. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych zamków na klucz lub rygiel.

Co to jest klamka na szyfr

Bez względu na to, jaką klamkę na szyfr wybierzemy – nie będziemy mieli żadnych trudności z zainstalowaniem takiego zamka, szczególnie jeżeli poprosimy o montaż profesjonalistę ślusarza. Ale co to w ogóle jest klamka szyfrowa?

Jest to urządzenie, które działa na baterie i odblokowuje mechanizm po wprowadzeniu kodu składającego się z czterech do sześciu cyfr. Może się zdarzyć, że po kilku błędnych próbach wprowadzenia kodu, zamek blokuje się na około pięć minut – stanowi to zabezpieczenie przed próbą odgadnięcia kodu przez osobę próbującą go wpisać polegając na szczęściu, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z konkretnymi parametrami technicznymi i możliwościami oraz ograniczeniami zamka szyfrowego.

Ciekawą cechą klamek aktywowanych kodem jest to, że jest w nich tylko jedna bateria i dwa małe przewody, więc trudno jest popełnić błąd przy instalacji. Klamka posiada bardzo intuicyjną instrukcję, która ułatwia łączenie wszystkich elementów.

Jakie są zalety montażu klamki na szyfr w domu

Instalacja zamka przez https://www.abc-zabezpieczen.pl/ do drzwi to proces zakładania nowego zamka na drzwiach. Proces może być wykonywany przez profesjonalistów lub osoby. Można go wykonać w ciągu godziny lub całego dnia, w zależności od budżetu. Jeśli nie zostanie prawidłowo zainstalowany, może zagrozić zarówno bezpieczeństwu, jak i spokojowi ducha.

Zainstalowanie uchwytu kodowego w domu ma wiele zalet. Zawsze będziesz wiedzieć, kiedy ktoś wejdzie na twój teren i możesz wykorzystać te informacje, aby zapobiec włamaniom. Jest to również pomocne, jeśli masz zwierzaka, który musi zostać wpuszczony lub wypuszczony.

Zalet odblokowywania klamek na szyfr jest sporo.

  • po pierwsze, jest łatwy do wymiany i otwierania co około 2 lata ze względu na wymianę baterii;
  • cyfry mają podświetlany panel oraz sygnał dźwiękowy podczas wprowadzania kodów.
  • ponadto, jeśli bateria się rozładuje, pojawi się charakterystyczny dźwięk alarmu – ostrzega to osoby znajdujące się w pobliżu, które mogą chcieć Ci pomóc!
  • niektóre modele mają nawet możliwość zapisania do 150 haseł
  • ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą jest to, że urządzenia te można otworzyć za pomocą kluczy, jeśli coś się stanie (np. problemy techniczne), co czyni je przydatnymi w nagłych wypadkach i innych podobnych sytuacjach, w których ktoś może potrzebować szybkiego dostępu!
  • Ceny zaczynają się od około 100 złotych i mogą wzrosnąć w zależności od tego, jak wiele funkcji chciałbyś mieć