Jak grać na giełdzie w trakcie trwania pandemii?

gielda

Pandemia koronawirusa wywołała ogromny kryzys na rynku finansowym. Inflacja szaleje. Podnoszone są stopy procentowe kredytów. To zdecydowanie nie jest dobry czas na inwestycje. Co jeśli jednak najdzie nas ochota by w tych trudnych czasach zająć się grą na giełdzie? 

Gra na giełdzie – dobry pomysł?

Nie od dziś wiadomo, że mając rozeznanie w obrocie papierami wartościowymi, można wzbić na nich potężny majątek. Aby jednak pieniądze zaczęły pojawiać się na naszym koncie, musimy interesować się giełdą i zasadami na niej panującymi. To nie jest tak, że z marszu podejdziemy sobie do kupowania papierów wartościowych i zaczniemy zarabiać na nich niebotyczne pieniądze. Musimy przez dłuższy czas obserwować wahania cen akcji, wyciągać wnioski odnośnie tego, jakie zdarzenia są powodem tych wahań. Same akcje natomiast musimy starać się kupować wtedy, gdy są jak najtańsze, by następnie kapitał wzbijać wtedy, gdy zaczynają drożeć.

Inspiracją do stworzenia artykułu była strona: https://www.sigg.org.pl/jak-grac-na-gieldzie-rady-dla-poczatkujacych/.

Jak grać na giełdzie gdy szaleje koronawirus?

Pandemia koronawirusa nieco namieszała na rynku jeśli chodzi o inwestycje. Jeśli jednak nie boicie się ryzyka i macie wygospodarowaną jakąś kwotę, którą chcecie zainwestować, to w pierwszej kolejności musicie założyć rachunek inwestycyjny i wpłacić na niego te pieniądze. Samych dyspozycji zakupu oraz dyspozycji sprzedaży nie musimy już dokonywać w punktach obsługi klienta domów maklerskich. Do wykonywania tych zadań wystarczy nam dostęp do Internetu. Pamiętajmy by uważnie inwestować nasze pieniądze. Na obrocie akcjami można bowiem sporo zyskać, ale i stracić mnóstwo środków. Gdy już uda się nam zarobić jakieś kwoty, to w dowolnej chwili możemy je wypłacić. Warto jednak byśmy pamiętali, że brokerzy pobierają prowizje od dyspozycji przez nas wydawanych. Nie są to wysokie kwoty. Dużo bardziej odczujemy daninę, którą będziemy musieli składać fiskusowi. To tzw. podatek Belki. Wynosi 19% od zysków kapitałowych osiągniętych w skali roku kalendarzowego.

A czy Wy gracie na giełdzie? Macie jakieś porady dla początkujących?