Czy zwalczanie prusaków jest bezpieczne dla zwierząt domowych?

zwierzęta domowe

Prusaki w domu to nie lada problem. Zwłaszcza że owady te nie występują pojedynczo. Szybko się rozmnażają i w momencie dostrzeżenia szkodników zwykle są ich już co najmniej dziesiątki. W takiej sytuacji niezbędne jest profesjonalne zwalczanie prusaków. Każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak wiele osób obawia się wpływu dezynsekcji na zdrowie i życie zwierząt domowych. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Zwalczanie prusaków w profesjonalny sposób

Warto zacząć od tego, że jeśli chodzi o karaluchy i prusaki, zwalczanie zawsze powinno odbywać się w profesjonalny sposób. Co prawda istnieje niejeden domowy sposób na prusaki, jednak żaden z nich nie cechuje się pełną skutecznością. O tym jak walczyć z prusakami skutecznie, wiedzą natomiast specjaliści z takich firm, jak Stander. Dla nich prusak w domu oznacza rozpoczęcie standardowej procedury. Polega ona na identyfikacji problemu, określeniu warunków przeprowadzenia zabiegu, wybraniu metody, przygotowaniu przestrzeni i wdrożeniu działań.

Na karaluchy i prusaki można zastosować jedną z wielu metod. Wśród nich jest na przykład oprysk szczegółowy. Dużą skuteczność wykazuje również zamgławianie ULV. Metody te nie dają się stosować tam, gdzie aktualnie przebywają zwierzęta. Na czas przeprowadzania zabiegu pomieszczenie musi zostać przez nie opuszczone. Dopiero po gruntownym i profesjonalnym sprzątaniu mogą tam wrócić. Co więcej, pomieszczenie muszą opuścić również ludzie. Dlatego też zwalczanie prusaków tymi metodami rzadko jest stosowane w domach prywatnych.

Karaluchy i prusaki — zwalczanie żelem bezpieczne dla psów i kotów?

Dla posiadaczy zwierząt domowych najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak walczyć z prusakami, jest żelowanie. Żel jest bowiem w pełni bezpieczny dla psów, kotów, a nawet niewielkich chomików. Substancja czynna w niewielkim stężeniu działa zabójczo na owady, ale nie na większe zwierzęta. Warto w tym miejscu nieco dokładniej wyjaśnić, na czym polega zwalczanie prusaków przez żelowanie.

Jeśli chodzi o karaluchy i prusaki zwalczanie ich przy pomocy żelowania przebiega tak samo jak w przypadku wszelkich innych owadów. Specjalista rozkłada w pomieszczeniu żel, zawierający relatywnie niskie stężenie substancji szkodliwej. Ponadto w żelu zawiera się również wabik na insekty. Jednocześnie żel jest całkowicie bezwonny dla człowieka. Tak niewielkich wymiarów trutka, bezwonna i ukryta w zakamarkach, pozostaje niezauważalna dla lokatorów. Dlatego też można ją stosować bezinwazyjnie. Należy przy tym podkreślić, że żaden domowy sposób na prusaki nie jest tak skuteczny. Co więcej, żelowanie jest również jedną z najskuteczniejszych metod profesjonalnych.

Decydując się na zwalczanie prusaków profesjonalnymi metodami, można być spokojnym o bezpieczeństwo pupili. Warunkiem jest oczywiście skorzystanie z usług zawodowców, którzy znają sposoby na prusaki i wiedzą jak właściwie je stosować. W takim przypadku zabieg przebiegnie nie tylko bezpiecznie, ale też szybko, dając stuprocentowy efekt.