Jak uzyskać pożyczkę bez ryzyka?

firma

Pożyczka pozabankowa to szybki i skuteczny sposób na to, aby w bardzo krótkim czasie otrzymać niezbędne pieniądze. Stanowi świetną alternatywę dla pożyczki bankowej, której otrzymanie nie zawsze jest możliwe, a dodatkowo wiąże się ze znacznie dłuższym okresem oczekiwania na decyzję. Choć dzięki pożyczce pozabankowej możemy praktycznie natychmiast otrzymać niezbędne nam środki, zaciągnięcie takiego zobowiązania nie zawsze może okazać się dla nas korzystne, a nawet wiązać się z pewnym ryzykiem. Dowiedz się, jak zweryfikować firmę pożyczkową.


Pożyczka bez ryzyka – co warto wiedzieć?

Niesłabnąca popularność instytucji pozabankowych udzielających pożyczki sprawia, że z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Firmy pożyczkowe chcąc zdobyć jak największą liczbę klientów, kuszą ich atrakcyjnymi ofertami i korzystnymi promocjami. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których pożyczkodawca jest wobec klienta nieuczciwy, czego efektem w przyszłości mogą być różnego rodzaju problemy ze spłatą zobowiązania.

Pożyczka bez ryzyka jest możliwa, dlatego zawsze zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy z daną firmą, powinniśmy zweryfikować jej wiarygodność. W internecie naprawdę wystarczy odrobina nieuwagi, aby paść ofiarą nieuczciwego pożyczkodawcy i stracić swoje oszczędności.

Jak zweryfikować firmę pożyczkową?

Dobra wiadomość jest taka, że weryfikacja firmy pożyczkowej w obecnych czasach nie stanowi problemu i istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby upewnić się, czy możemy zaufać wybranemu przez nas pożyczkodawcy.

Pierwszym sposobem pozwalającym wstępnie zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy, jest odwiedzenie jego strony internetowej. Ta powinna być przejrzysta i łatwa w korzystaniu. Jako klienci powinniśmy być w stanie z łatwością odnaleźć na niej interesujące nas informacje, a także posiadać dostęp do regulaminów. Bardzo istotne, aby na stronie znajdowały się informacje, zawierające adres firmy oraz dane kontaktowe. To również może okazać się pomocne w weryfikacji.

Portale pożyczkowe

Miejscem, w którym warto szukać wiarygodnych firm pożyczkowych, są portale pożyczkowe. Ich rolą jest gromadzenie oraz weryfikowanie informacji na temat pożyczkodawców. Każda firma, która znajduje się na takiej stronie, posiada swój dokładny opis wraz z najistotniejszymi danymi. Oprócz tego portale pożyczkowe często zajmują się  doradztwem finansowym. Na takich stronach znaleźć możemy przydatne treści, które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji.

Krajowy Rejestr Sądowy

Kolejnym miejscem, które pomoże nam w uzyskaniu pożyczki bez ryzyka, jest zweryfikowanie potencjalnego pożyczkodawcy w KRS, czyli Krajowym Rejestrze Sądowym. To baza danych, w której znajdują się informacje na temat przedsiębiorców, stowarzyszeń czy dłużników, którzy są niewypłacalni. Krajowy Rejestr Sądowy stanowi rzetelne źródło informacji, dzięki któremu możemy uzyskać również informacje na temat tego, czy firma posiada NIP oraz REGON, które świadczą o tym, że jest ona zarejestrowana w Rejestrze Gospodarki Narodowej.