Chirurg stomatolog. Kiedy można korzystać z jego pomocy?

jama ustna

Dbanie o zęby wpływa nie tylko na nasz wizerunek, ale także ogólną kondycję organizmu stąd też korzystanie z wizyt profilaktycznych powinno być standardem. O ile powinny się one odbywać zwykle 2 razy w roku, o tyle często pomoc dentysty jest potrzebna natychmiast. W grę wchodzi np. boląca ósemka czy też konieczność ekstrakcji. W takim wypadku pomoże nam chirurg stomatologiczny. Kiedy jeszcze należy się do niego zgłaszać? Podpowiadamy.


Korzystanie z pomocy stomatologa, zwłaszcza specjalisty, jakim jest chirurg stomatolog w niektórych sytuacjach jest po prostu koniecznością. Każdemu z nas zależy na tym, aby cieszyć się pięknym oraz szerokim uśmiechem. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy stosować najróżniejsze metody dbania o zęby. Regularna profilaktyka to kwestia podstawowa, która pozwoli na bieżąco kontrolować stan jamy ustnej, jak również unikać droższego leczenia, na przykład kanałowego.

Niemniej jednak bardzo często spotykamy sytuacje, które są nieplanowane. Nierównomierne pęknięcie zęba, jego ukruszenie, wybicie, konieczność podjęcia szybkiej interwencji związanej z rozcięciem dziąsła lub pomoc po wypadku – wtedy nie możemy już zwlekać, musimy udać się do specjalisty. Chirurg stomatolog z pewnością pomoże rozwiązać wszystkie nasze problemy.

Kim jest chirurg stomatologiczny?

Chirurg stomatolog to specjalista, który zajmuje się rozwiązywaniem kwestii związanych z różnego rodzaju schorzeniami twardych i miękkich tkanek jamy ustnej. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą przede wszystkim: kompleksowe usuwanie zębów, podnoszenie dna zatoki, montaż implantów stomatologicznych, leczenie utraconej tkanki kostnej. Chirurg jest również znany z tego, że usuwa ósemki. Zabiegi można przeprowadzać zarówno przy miejscowym znieczuleniu, jak również w znieczuleniu całościowym, w narkozie.

Zobacz także https://kobiecymagazyn.pl/3-najwazniejsze-zalety-leczenia-ortodontycznego/

Nagłe sytuacje

Nikt z nas do końca nie przewidzi tego, że może ulec wypadkowi oraz odnieść jakąś inną kontuzję, która bezpośrednio przełoży się na to, że będziemy musieli skorzystać z pomocy stomatologa – chirurga. Dobrym przykładem jest chociażby konieczność szybkiego i bardzo precyzyjnego usunięcia zębów ósemek, które nie są jednak w normalnej pozycji, są natomiast „schowane” w dziąśle. Takie usunięcie zębów związane jest właśnie z opcją dokonania rozcięcia dziąsła, wyrwania zęba, a następnie zszycia. Bez pomocy specjalisty nie jest możliwe wykonanie właśnie takiego zabiegu. Wszechstronną pomoc w tym zakresie otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/