Pożyczka bez konta bankowego – jak ją uzyskać?

pozyczka

Żyjemy w czasach, które dla wielu z nas pod względem finansowym są bardzo niepewne. Dlatego też coraz większa ilość osób decyduje się na wsparcie finansowe, jakie może zagwarantować odpowiednio wysoka pożyczka. Zazwyczaj kiedy ubiegamy się o takie wsparcie finansowe, pieniądze otrzymujemy na konto w banku. Może się jednak zdarzyć, że niektórzy pożyczkobiorcy nie chcą otrzymywać pożyczki w formie przelewu. Czy taki sposób otrzymania pieniędzy jest możliwy?

Pożyczka bez konta bankowego – czy to możliwe?

Według przeprowadzanych badań wynika, że ponad 80% Polaków posiada konto osobiste w banku. Dlatego też obecnie większość firm pożyczkowych przelewa pieniądze na rachunek pożyczkobiorcy. Pożyczka gotówkowa na dowolny cel to jeden z najpopularniejszych produktów, jaki swoim klientom oferują zarówno banki oraz instytucje pozabankowe. Zazwyczaj można otrzymać ją przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Czy w takim razie otrzymanie pożyczki bez konta w banku jest w ogóle możliwe?

Pożyczka bez konta osobistego w banku jest jak najbardziej możliwa. Instytucje pozabankowe zdają sobie sprawę, że nie każdy z nas posiada rachunek w banku (warto wspomnieć, że w przypadku osób fizycznych posiadanie go nie jest obowiązkowe) lub nie potrafi go obsługiwać w bankowości elektronicznej (szczególnie osoby starsze). Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://pozyczkaok.pl/pozyczka-konta-bankowego-sposoby-otrzymania-gotowki/.

Czym jest przelew weryfikacyjny?

Dlaczego zatem firmy pożyczkowe wymagają, aby pożyczkobiorca posiadał rachunek bankowy? Przede wszystkim jest to niezbędne w przypadku weryfikacji tożsamości. Ubiegając się o pożyczkę online, pożyczkobiorca zwykle musi przeprowadzić przelew weryfikacyjny (zwykle w wysokości 1 grosza). Dzięki temu pożyczkodawca otrzyma jego podstawowe dane jak imię, nazwisko czy adres zamieszkania i będzie mógł zweryfikować czy wnioskodawca jest tym, za kogo się podaje. Oprócz tego, ubieganie się o pożyczkę drogą internetową jest dla wielu osób szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego – jak działa?

Na rynku istnieją oczywiście firmy, które udzielają pożyczki bez konieczności posiadania konta bankowego. Jednym ze sposobów jest pożyczka na dowód. W takim przypadku podstawą będzie oczywiście posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości. W takim przypadku pożyczkę można otrzymać:

  • poprzez czek GIRO – to formularz z poleceniem wypłaty gotówki, który pozwala na wypłatę pieniędzy na terenie całego kraju, w dowolnym oddziale poczty i może zostać zrealizowany już w 30 minut od jego doręczenia;
  • za pośrednictwem przedstawiciela firmy pożyczkowej – jest ona bardziej czasochłonna. Najpierw kurier pod wskazany adres doręcza umowę pożyczki, a następnie weryfikuje nasza tożsamość. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, wręcza nam określoną kwotę.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego – na co uważać?

Najważniejszym elementem pożyczki jest jej umowa. Na jej podstawie możliwe jest dochodzenie się ewentualnych roszczeń. Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje, które dotyczą przeprowadzanej transakcji. Pamiętaj, że podpisując umowę, zgadasz się na wszystkie zawarte w niej warunki, dlatego zanim złożysz podpis, dokładnie zapoznaj się z jej treścią.

Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu takiej umowy? Są to:

  • opis przedmiotu umowy;
  • koszty pożyczki;
  • reklamacja;
  • określenie stron umowy;
  • czas trwania umowy;
  • podpisy obu stron.