Marynarki męskie poznajmy trendy

meska marynarka

Chcemy przybliżyć Państwu budowę marynarki i opisać każdy element z osobna. Jednak wysokiej jakości marynarka męska szyta na miarę może składać się nawet z 300 części. Opisanie każdego z nich już po dwóch akapitach znudzi autora i czytelników tego artykułu. Dlatego skupimy się na kilku najważniejszych elementach marynarki, które różnią się formą i wizją. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze marynarki dla siebie.

Klasyczna marynarka składa się z setek elementów, w tym podszewek, wkładek, wzmocnień, elementów ozdobnych itp. Na szczęście dzisiejsze marynarki casualowe są w zasięgu ręki, a ich konstrukcja została znacznie zmieniona na  smuklejszą, bez żadnych wzmocnień i ociepleń. Są lżejsze, wygodniejsze, bardziej elastyczne, dopasowują się do ciała i pozwalają skórze oddychać.

Z czego dokładnie są zrobione?

Najważniejszy element marynarki

Pomińmy oczywiście elementy konstrukcyjne, takie jak przód, tył i otwory na ramiona, a dalej omawiajmy szczegóły wyróżnienia każdego modelu. Jednym z nich jest klapa marynarki. Jest to część, która znajduje się pośrodku twojego ciała równo z linią wzroku rozmówcy, więc powinna być najbardziej odpowiednia. 

Wąskie klapy są odpowiednie dla mężczyzn o szczupłych figurach i wąskich ramionach, ponieważ zachowają proporcję między szerokością klap a ramionami. W ten sam sposób mężczyźni z ramionami powinni wybrać marynarki męskie z szerszą klapą, ponieważ zbyt wąska  marynarka będzie wydawała się szersza. Klapy środkowe są najczęściej spotykane i znajdziesz je w większości casualowych marynarek. Obecnie moda wraca do szerokich klap, zwłaszcza marynarek męskich które są dostępne pod: https://carry.pl/odziez-meska/marynarki-meskie. Jeśli chcesz się wyróżnić, możesz wypróbować taki model, ale zwróć uwagę, czy taki model nie zaburzy twoich proporcji ani nie zdeformuje sylwetki.

Akcesoria do klap

W lewej klapie marynarki znajduje się dziura, zszyta jak dziurka na guzik.  Służy do wstawiania bukietów lub ozdobnych szpilek. 

Długość marynarki – podstawowe zasady

Ważna jest również długość marynarki. Powinna idealnie dzielić sylwetkę na pół, zwykle tam, gdzie kończą się uda i zaczyna się pośladek. Sportowa  marynarka może być krótsza, ale ważne jest zachowanie proporcji. Moda jest ważna pisząc o konstrukcji  marynarki nie sposób wspomnieć o krawiectwie mniej lub bardziej dopasowanym do sylwetki. Krój „Slim fit” to kroje, w których  marynarka ma wyraźną talię. Nadaje się dla mężczyzn o smukłych lub odwróconych trójkątach. Ramiona modela są oczywiście szersze od talii. Drugi krój to „konwencjonalny”, czyli prosty krój. Marynarka ma taką samą szerokość ramion jak środek i dół. Szczególnie polecany dla mężczyzn o dużej sylwetce w kształcie gruszki lub jabłka.

To najważniejsze elementy  marynarki i różnią się one w zależności od modelu. Wykonanie  marynarki z tak wieloma elementami nie jest prostą sprawą. Łatwo tu popełnić błędy lub niedopasowania. Jednak wykwalifikowany krawiec wie, jak uszyć model idealnie dopasowany do ciała dlatego serdecznie polecamy wybrać się chociażby po poradę.