Czy wymiana euro w kantorze internetowym się rzeczywiście opłaca?

wymiana walut w kantorze

Coraz więcej osób wykorzystuje możliwości, jakie daje internet, w czasie korzystania np.: z bankowości internetowej. Jeśli planujesz wyjazd za granicę na wakacje lub podróż służbową, to warto wymienić euro w kantorze internetowym. Dlaczego warto korzystać z usług kantoru internetowego?

W jaki sposób można wymienić euro w kantorze internetowym?

Kantor internetowy działa na tej samej zasadzie jak kantor stacjonarny. Podczas wymiany euro, zamiast gotówki klient otrzymuje przelew bankowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla osób wymieniających euro w kantorze internetowym jest posiadanie internetowego konta bankowego wraz z kontem walutowym. Dzięki temu można już w kilka chwil otrzymać przelew w euro na rachunek walutowy.

Zalety wymiany euro w kantorze internetowym

Bardzo dużą zaletą kantorów internetowych jest możliwość wymiany euro bez wychodzenia z domu. Wymiany można dokonać z każdego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Dla wielu osób najwygodniejsze jest korzystanie z kantorów internetowych przez smartfon. W wielu kantorach można dokonać wymiany euro 24h/7 dni w tygodniu, więc jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują bardzo szybko wymienić pieniądze.

Wymieniając euro w kantorze internetowym, w żaden sposób nie jesteś narażony na kradzież pieniędzy, ponieważ cała transakcja jest szyfrowana. Jednak podczas potwierdzania transakcji należy zachować środki ostrożności.

Wymiana zł na euro w kantorze internetowym jest dużą oszczędnością. W banku wysokość spreadu (różnica między kursem sprzedaży, a zakupu) może wynosić nawet 0,4 zł, w kantorze stacjonarnym 0,1 do 0,15 zł. Najkorzystniejszy spread można znaleźć w kantorze internetowym. Godnym zaufania kantorem internetowym jest InternetowyKantor.pl, w którym nowym klientom oferuje się promocyjne spready przy pierwszej wymianie euro. Każdy może się o tym przekonać – sprawdź aktualny kurs euro tutaj: https://internetowykantor.pl/kurs-euro/.

Świetną opcją w kantorze internetowym jest dostęp do pełnej historii wymiany euro. Dzięki temu zawsze można sprawdzić, kiedy i ile euro wymieniłeś. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoimi finansami.

Dlaczego wymiana euro w kantorze internetowym jest bardziej opłacalna?

Wymiana euro w kantorze online jest korzystniejsza dzięki niższym spreadom. Wydaje się, że różnica kilkunastu groszy na jednym euro jest niewielka, lecz ma ona duże znaczenie przy wymianie większych kwot.

Euro warto wymieniać w kantorze internetowym, ponieważ wymiana trwa tylko kilka chwil i jest bardziej opłacalna.