Paczki Polska-Anglia – jakie są ograniczenia wagi i wymiarów?

wysylka paczek

Polska i Wielka Brytania od wielu lat pozostają ze sobą w ścisłym związku, zarówno pod względem historycznym, jak i w wyniku emigracji zarobkowej. Obecnie na Wyspach mieszka wielu Polaków, którzy chcą utrzymywać kontakty z rodzinami w kraju. Nasi rodacy często wysyłają sobie też wzajemnie przesyłki kurierskie. Te mają też ograniczone wymiary i wagę, określane przez firmy kurierskie.

Dlaczego paczka z Polski do Anglii ma ograniczone gabaryty?

Firmy kurierskie oferują usługi transportu przesyłek na obszarze całego kontynentu, a także poza nim. Przewozy paczek Polska-Anglia są realizowane za pomocą samochodów o określonej pojemności i ładowności. Obie te cechy warunkują ilość paczek, jakie jednorazowo może zabrać kurier.

Transport paczek Polska Anglia jest realizowany również mniejszymi samochodami, których eksploatacja jest tańsza, a prowadzenie nie wymaga od kierowcy specjalnych uprawnień. Poza tym dotarcie takim autem do adresata jest znacznie łatwiejsze niż manewrowanie wielotonową ciężarówką.

Firmy kurierskie dbają też o swoich pracowników, którzy mają ograniczone możliwości podnoszenia i przemieszczania pakunków. Wprowadzenie ograniczeń wagowych i wymiarowych sprawia, że paczka z Polski do Anglii, zostanie dostarczona przez kuriera pod drzwi za pomocą dostępnego sprzętu.

Jakie ograniczenia wagowe i wymiarowe mają paczki Polska-Anglia?

Nadanie paczki Polska-Anglia nie wymaga obecnie wizyty w punkcie czy urzędzie pocztowym. Kuriera można zamówić przez internet, dopełniając wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. Firmę obsługującą przewozy paczek Polska-Anglia znajdziesz w serwisie EuroPaka.pl, w którym dokonasz też wyliczenia kosztów usługi i wybierzesz najlepszą opcję wysyłki. Paczka z Polski do Anglii musi jednak spełniać wymogi dotyczące jej wagi i wymiarów.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przewozy kurierskie na tej trasie realizuje tylko kilka firm przewozowych. Nadając paczki do Polski, musisz trzymać się określonych wytycznych odnośnie do parametrów przesyłki:

  • DPD Classic – waga paczki do 31.5 kg, wymiary: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm, przy czym najdłuższy bok może mieć 175 cm,

  • UPS – waga paczki do 70 kg, wymiary: długość max. 259 cm, szerokość max. 40 cm, wysokość max. 40 cm

  • ParcelForce – waga paczki do 30 kg, wymiary: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm, przy czym najdłuższy bok to 150 cm,

  • GLS – waga paczki do 31.5 kg, wymiary: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm, przy czym najdłuższy bok może mieć 200 cm.

Wymiary i waga mają też inne znaczenie. To od nich zależy, jaka jest cena paczki z Anglii do Polski. Im jest ona większa i cięższa, tym więcej trzeba zapłacić za jej obsługę. Na koszt wpływa też jej wartość, którą musisz zadeklarować w związku z obowiązkową odprawą celną. Cenna zawartość przesyłki zazwyczaj oznacza opłatę podatku.

Ile idzie paczka z Anglii do Polski?

Od wymiarów i wagi zależy cena paczki z polski do Anglii, ale nie mają one wpływu na czas realizacji usługi. Standardowo firmy kurierskie określają go jako 3-5 dni roboczych. W praktyce czas ten jest uzależniony od układu dni wolnych i dnia tygodnia, w którym nadano przesyłkę. Paczki Polska-Anglia nadane w poniedziałek mogą dotrzeć do adresata w czwartek lub piątek.

Przesyłki odebrane przez kuriera w środę będą w miejscu docelowym nie wcześniej niż we wtorek lub środę w kolejnym tygodniu. W związku z tym na dostarczenie trzeba będzie poczekać siedem dni. Musisz też wziąć pod uwagę możliwość zatrzymania przesyłki podczas odprawy celnej. W takiej sytuacji okres realizacji usługi wydłuża się nawet do kilku tygodni.