Robota dla robota – nowoczesne inwestowanie w ING

Czy inwestowanie może być proste i wygodne? Na czym polega robodoradztwo? ING rusza z nową kampanią w internecie „Inwestowanie? To robota dla robota”.

 Zmieniające się zachowania konsumenckie i poszukiwanie alternatywnych, nowoczesnych sposobów lokowania pieniędzy, które obserwujemy, zainspirowały nas do podjęcia działań wspierających edukację w zakresie inwestycji. Chcemy pokazać, że może to być  obszar dostępny nie tylko dla osób z dużym kapitałem i równie dużą wiedzą, bo dziś pomagają w tym proste i mobilne rozwiązania takie jak robo-doradca – powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

 Oprócz kampanii internetowej „Inwestowanie? To robota dla robota” działania obejmują edukacyjny content marketing w mediach i zaangażowanie ekspertów oraz liderów opinii.

Kampanii towarzyszy również promocja w postaci dodatkowej premii 100 zł – po zapisaniu się do promocji i nabyciu funduszy inwestycyjnych oraz założeniu dyspozycji regularnego inwestowania. Promocja regularnego inwestowania jest dedykowana dla rozpoczynających swoją przygodę z inwestowaniem.

 Trend inwestowania automatycznego na pewno będzie się w najbliższym czasie rozwijał i rewolucjonizował podejście do inwestycji. Dzięki temu profesjonalne usługi doradztwa zaczynają być w zasięgu również drobnych i często młodych inwestorów. W naszej kampanii chcemy więc pokazywać Polakom nie tylko nowoczesne narzędzia inwestycyjne, ale i poszerzać wiedzę, która wspiera procesy decyzyjne – dodaje Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Investo to zautomatyzowana usługa doradztwa inwestycyjnego w zakresie funduszy inwestycyjnych. Wspiera osoby, które chcą inwestować, jednocześnie nie poświęcając na to zbyt wiele czasu. Investo wystawia rekomendację kupna gotowego portfela funduszy inwestycyjnych, a następnie czuwa nad utrzymaniem ryzyka na poziomie początkowym, ustalonym na podstawie wyniku ankiety inwestycyjnej. Fundusze inwestycyjne dla Investo dostarcza NN Investment Partners TFI.

Robo-doradca Investo jest dostępny w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.