Paczki z Wielkiej Brytanii do Polski – oto wszystko, co trzeba wiedzieć o gabarytach przesyłek

wysylka paczek

Chciałbyś wysłać większy pakunek z UK do Polski? Zastanawiasz się, czy przewoźnik zrealizuje takie zlecenie? Nie powinieneś martwić się na zapas – paczki z Wielkiej Brytanii do Polski mogą mieć naprawdę duże gabaryty. Wystarczy, że przyjrzysz się ofercie firm kurierskich i wybierzesz odpowiednią opcję. Poniżej znajdziesz garść cennych informacji na temat tego, jaką wielkość i wagę mogą mieć paczki do Polski.

Paczka z Anglii do Polski – ile idzie i ile kosztuje?

Firmy kurierskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą wysyłać nawet najbardziej nietypowe towary. Mimo że mają one swoje regulaminy i obowiązują je przepisy prawa, to oferta przewoźników jest naprawdę elastyczna i szeroka.

Usługi poszczególnych kurierów różnią się od siebie ceną, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje paczka z Anglii do Polski, musisz zrobić dobry research. Możesz analizować cenniki firm, korzystając z serwisu np. Euro-Paka.pl. Dzięki temu szybko poznasz koszt paczki z Londynu do Polski. Jednak w ten sposób znajdziesz także bez problemu przewoźnika, który zajmie się transportem przesyłki o podanych przez ciebie wymiarach. Jest to możliwe, gdyż szukając kuriera dostarczającego paczki z Wielkiej Brytanii do Polski, podajesz gabaryty pakunku.

Jeśli natomiast chodzi o czas dostawy, to wynosi on około 4-5 dni roboczych. Jeżeli jednak agencja celna będzie miała wątpliwości co do zawartości przesyłki, to doręczenie może się opóźnić. Wynika to z faktu, że paczka zostanie zatrzymana na granicy.

Jak duże mogą być paczki do Polski wysyłane z UK?

Sprzęt AGD, RTV, a nawet meble – przewozem wszystkich tych towarów zajmują się firmy kurierskie. Dlatego jeśli chcesz przesłać naprawdę pokaźną paczkę, musisz jedynie znaleźć przewoźnika, który zajmuje się realizacją takich usług.

Każda z firm z tej branży ma swoje własne zasady. Niektóre z nich umożliwiają wysyłkę towarów, które ważą aż 70 kg. Jednak dotyczy to ciężaru tylko jednej paczki – pamiętaj, że zawsze możesz zlecić doręczenie kilku przesyłek. Ograniczenia dotyczą również wymiarów pakunków.

Przed zamówieniem kuriera powinieneś dokładnie zmierzyć paczkę – musisz poznać jej długość, wysokość oraz szerokość. Przewoźnicy zawsze wskazują, jaka jest maksymalna wielkość każdego z tych wymiarów. Można znaleźć firmę przesyłającą tylko takie paczki do Polski, których najdłuższy bok ma nie więcej niż 150 cm. Jednak są też tacy kurierzy, którzy dostarczą przesyłkę o wysokości 259 cm.

Bywa, że nadawca musi zsumować długość najdłuższego boku z obwodem paczki. Wynik tego działania może zadecydować o tym, czy kurier podejmie się zadania jej dostawy do Polski.

Dowiedz się, jak wysyłać wielkogabarytowe paczki do Polski z Anglii!

Jeśli nie wiesz, jak zaadresować paczkę do Polski, to korzystając z usług kuriera, nie musisz się tym zbyt przyjmować. Gdy zamówisz go online, pojawi się on u ciebie z wydrukowaną etykietą z adresem odbiorcy. Będziesz musiał jedynie wcześniej uzupełnić te dane w specjalnym formularzu internetowym.

Nie możesz natomiast lekceważyć starannego zapakowania przesyłki. Pamiętaj, aby towar umieścić w odpowiednim kartonie, a jego krawędzie zabezpieczyć wytrzymałą taśmą klejącą. Jeśli chcesz wysłać delikatne sprzęty, elektronikę, to nie zapomnij o zastosowaniu styropianowych wkładów, które będą amortyzować ewentualne wstrząsy.

W przypadku, gdy będziesz miał wątpliwości, czy twoja paczka spełnia kryteria co do wagi i wielkości, zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z firmą kurierska. Nic to nie kosztuje, a pozwoli uniknąć problemów z wysyłką.