Praca zdalna a plan dnia

zdalna robota

Od marca ubiegłego roku większość  z nas pracuje w zupełnie nowych realiach, bo we własnym domu. Taką zmiana wymagała całkowitej reorganizacji życia rodzinnego, szczególnie w przypadku osób, których dzieci przeszły na zdalny tryb nauczania. Do tego dochodzą jeszcze okresowe zamknięcia poszczególnych gałęzi gospodarczych, a co za tym idzie, brak możliwości korzystania z siłowni czy parków wodnych. 

W takich warunkach, niektórym z nas trudno przestrzegać planu dnia, który był naszą rutyną przed pandemią. Warto jednak starać się funkcjonować w sposób, jak najbardziej zbliżony do tego, sprzed marca 2020 roku. Z pewnością siedzenie cały dzień w piżamie i rozciąganie dnia pracy do 22.00, nie jest zbyt dobrym pomysłem! Rozleniwia to nasz organizm, który czuje się zdezorientowany, a to z kolei sprawia, że trudniej nam się skupić i skoncentrować się na pracy. Typowe obowiązki służbowe zajmują dużo więcej czasu, niż zwykle, co nie spotka się z entuzjastyczną reakcja szefostwa. 

Czas wolny 

Wspomniany już plan dnia, powinien dokładnie określać przede wszystkim nasze godziny pracy oraz czas wolny. Niech będzie to czas tylko dla nas i naszych bliskich. Zadbajmy zarówno o relacje, jak i o własne zdrowie fizyczne. Paradoksalnie, zwiększy to naszą wydajność w pracy w przeciwieństwie, to snucia się przez cały dzień po mieszkaniu w szlafroku. Warto wykonywać proste ćwiczenia w domu lub na świeżym powietrzu. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie rowery, a także bieganie. Dobrym pomysłem jest też nordic walking. W sieci sklepów sportowych Decathlon możemy zakupić również przyrząd o nazwie frisbee.

Frisbee, co to takiego? 

Jest do dysk wykonany z tworzywa sztucznego, służący do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Celem zabawy jest złapanie rzuconego przez drugą osobę dysku w locie. Można też ustalić zasadę, że frisbee nie może spaść na ziemię, a przegrany wykonuje dodatkowe ćwiczenie, np. przysiady. To idealna zabawa dla dorosłych i dzieci, ponieważ pozwala oderwać się od ekranów komputerów i zadbać o kondycję. Połączona z piknikiem w słoneczny dzień, stanowi doskonały przepis na udany i aktywny wypoczynek w gronie najbliższych. 

Posiadacze psów mogą dodatkowo spróbować zabawy z czworonogiem oraz dyskiem frisbee. Dysk pokochają szczególnie te psy, które lubią aportować. To także okazja do zacieśnienia więzi z czworonogiem, ponieważ zabawa ta wymaga współpracy właściciela i jego psa. Chodzi przecież o to, aby pies złapał dysk w locie. Oczywiście dyskiem można bawić w dowolny sposób i stopniowo nauczyć czworonoga łapanie frisbee w locie. 

Pandemia, to bez wątpienia trudny okres dla nas i naszych bliskich. Dlatego tym bardziej warto dbać o samopoczucie i regularnie korzystać z dostępnych obecnie form ruchu. Dzięki temu nie tylko utrzymamy dobrą kondycję, ale także zwiększymy naszą wydajność w pracy, co z kolei przełoży się na wyniki finansowe. Także nasze zwierzaki będą szczęśliwe, że mogą z nami spędzać więcej czasu na aktywnej zabawie! Zwieńczeniem aktywnego dnia może być relaksująca kąpiel z dodatkiem ulubionych olejków.