Bankobranie – ING Bank Śląski z ofertą dla dzieci i młodzieży

ING Bank Śląski zachęca rodziców do zakładania kont dla swoich dzieci. Promocja, która aktualnie pojawiła się w ofercie banku jest wyjątkowo zachęcająca. Założenie konta dla dziecka w wieku od 13 do 17 lat, może zaowocować zyskaniem 50 złotych w przypadku dziecka oraz 160 złotych w przypadku rodzica. Na czym polega promocja i jak zdobyć dodatkowe pieniądze dzięki bankowi?

Udział w promocji może wziąć pełnoletnie osoba, która posiada konto osobiste w ING Banku Śląskim i która założy konto dla swojego dziecka, mającego więcej niż trzynaście i mniej niż osiemnaście lat. Kontem osobistym może być w tym wypadku jedna z wielu opcji, a więc Direct, Komfort, Mobi, Klasyczne i Premium. Warunkiem jest również to, aby dziecko, które chcemy objąć promocją do 30 października 2020 nie posiadało swojego własnego konta w ING Banku Śląskim.

Dodatkowym wymogiem, jaki bank stawia przed chętnymi do wzięcia udziału w promocji, jest konieczność wyrażenia zgody na elektroniczne przekazywanie przez bank informacji marketingowych i handlowych. Nie można również wycofać tej zgody, kiedy już przystąpimy do promocji.

Aby wziąć udział w promocji rodzic powinien do 15 grudnia 2020 roku zalogować się na swoje konto w bankowości Moje ING, a następnie wybrać w ofercie ING opcję „Konta osobiste”, a potem „Konto Mobi 13-18 lat”. Rodzic w imieniu swojego dziecka zawiera umowę i zakłada konto z dostępem do Mojego ING. Ostatnim krokiem pierwszego etapu jest akceptacja regulaminu.

Do 15 stycznia 2021 należy wykonać przynajmniej jeden przelew z konta rodzica na konto dziecka, a do 5 lutego 2021 nie rozwiązywać umowy o konto dla dziecka. To właśnie przed upływem tego terminu na koncie dziecka pojawi się obiecany bonus finansowy o wysokości 50 złotych.

Dodatkowym plusem założenie konta Mobi jest fakt, że jest ono prowadzone za darmo, podobnie jak zupełnie darmowa jest karta płatnicza dołączona do tego konta. Tak jak w przypadku wszystkich kont osobistych w ING Banku Śląskim, wypłacanie gotówki z bankomatów jest darmowe w przypadku wypłat w ING, natomiast jeśli korzystamy z innych bankomatów, to darmowa jest tylko jedna wypłata w miesiącu. Za kolejne zapłacimy 5 złotych.

Założenie dziecku konta, które możemy monitorować, to świetny sposób na naukę gospodarowania pieniędzmi, oszczędzania i szanowania swoich oszczędności. Rodzice mogą trzymać rękę na pulsie, za to dziecko ma poczucie samostanowienia o własnych wydatkach i rosnącej niezależności.