Wypożyczalnie samochodów dla firm i osób prywatnych

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnie samochodów zyskują dzisiaj coraz większą popularność. Zainteresowane wynajmem pojazdu są zarówno osoby prywatne, jak i firmy i osoby prowadzące własny biznes. Na czym polega prowadzenie tego typu działalności i co wypożyczalnie mogą zaoferować swoim klientom?

Zasady działania wypożyczalni

Wypożyczalnie samochodowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego środka transportu, lub których samochód odmówił posłuszeństwa. W przypadku, gdy transport jest nam niezbędny, skorzystanie z usług wypożyczalni umożliwi nam szybkie i wygodne przemieszczanie się. Każda wypożyczalnia ma swój regulamin i zasady, z którymi należy się zapoznać. Klient musi posiadać prawo jazdy (przynajmniej od roku czasu), okazać dowód osobisty lub paszport, a w niektórych przypadkach mieć ukończony minimalnym wiek (np. 21 lat). Podczas podpisywania umowy pobierana jest kaucja, stanowi zabezpieczenie. Klient, który podpisuje umowę z wypożyczalnią, zobowiązuje się do osobistego prowadzenia pojazdu i nie wypożyczania go osobom trzecim. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wiele wypożyczalni samochodowych posiada własne strony internetowe, na których można dokładnie zapoznać się z ofertą firmy. Klienci mają możliwość zarezerwowania pojazdu online, telefonicznie lub osobiście. Niektóre firmy, jak na przykład oferujący samochody na minuty Traficar, umożliwia również wynajem przez aplikację. Oprócz tego wypożyczalnie umożliwiają wynajęcie dodatkowych akcesoriów np. fotelików samochodowych i nawigacji. Warto pamiętać, że samochód musi zostać zwrócony w takim samym stanie, w jakim został wypożyczony, aby możliwe było odzyskanie kaucji.

Wypożyczalnia samochodów

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta wypożyczalni samochodowych jest bardzo bogata, skorzystać z niej mogą osoby prywatne, przedsiębiorcy i pracownicy firm. Dzięki temu mogą oni uniknąć kosztów związanych z zakupem własnego pojazdu, jego utrzymania (np. ubezpieczeń i okresowych przeglądów technicznych) oraz naprawy różnego rodzaju usterek. Wypożyczonym pojazdem można natomiast dysponować według własnego uznania, poruszać się zarówno po kraju, jak i wyjeżdżać za granicę. Klienci, korzystający z usług wypożyczalni cenią sobie wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie podróży. Jest to doskonała alternatywa dla innych środków transportu np. taksówek, autobusów i pociągów. Wynajętym autem można pojechać w dowolne miejsce, na przykład na wakacje lub też, aby załatwić sprawy biznesowe. Dzięki temu klient jest niezależny, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów i może wybrać pojazd, który mu w danej chwili najbardziej odpowiada.

Wynajem samochodu – na jak długo?

Zależnie od potrzeby klienta, zdecydować się można na długoterminowy wynajem samochodu, wynajęcie auta na weekend, dzień lub minuty. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż sami decydujemy o długości wynajmu, a co za tym idzie o kosztach jakie poniesiemy. Dużą zaletą wypożyczalni jest opcja wynajmu samochodu na minuty. Dzięki temu klienci mogą poruszać się po mieście wygodnie, szybko i ekonomicznie.

Artykuł powstał we współpracy z Traficar – wynajem aut dla firm.