Iphone się przegrzewa – co to oznacza?

Przegrzewanie się iPhona

Inwestycja w iPhone’a dla wielu użytkowników oznacza spory wydatek, który w dłuższej perspektywie okazuje się wysoce opłacalny. Wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością, jednak wciąż trzeba pamiętać, że urządzenia Apple to elektronika podatna na awarie i uszkodzenia mechaniczne. Jednym z problemów, które towarzyszą używaniu iPhone’a jest jego przegrzewanie się, które może oznaczać poważniejsze problemy natury technicznej. Zatem dlaczego iPhone się przegrzewa i jak rozwiązać problem?

    1. Gorący iPhone – kiedy zacząć się niepokoić?

Wbrew powszechnym przekonaniom to nie bateria jest przyczyną przegrzewającego się smartfona, ale starty energii powstające podczas intensywnej pracy podzespołów elektronicznych. Do podwyższenia temperatury urządzenia najczęściej dochodzi w wyniku przegrzewania się procesora odpowiedzialnego za sprawne działanie smartfona. Zjawisko przegrzewania się iPhone’a jest całkowicie normalne, jednak tylko w określonych sytuacjach. Jeśli telefon przegrzewa się niemal non-stop to najczęściej jednoznaczne z wystąpieniem awarii, którą należy niezwłocznie usunąć.

    1. Dlaczego iPhone się grzeje?

Powodów, dla których iPhone może wykazywać oznaki przegrzewania się może być kilka. Wielu użytkowników smartfonów Apple napotyka problem z podwyższoną temperaturą w czasie intensywnego użytkowania urządzenia – procesor obsługujący wiele działań jednocześnie zmuszony jest do wytężonej produktywności, dlatego nie może dziwić fakt, że podczas używania kilku aplikacji czy przetwarzaniu plików multimedialnych smartfon zaczyna się grzać.

Wysoka temperatura może utrzymywać się również w sytuacji, kiedy telefon pozostaje w aktywnym użyciu przez długi czas. Podobne zabiegi zwiększają ilość danych wymagających bieżącego procesowania, przez co wewnętrzne podzespoły elektroniczne często obciążone są do granic możliwości. Dlatego też podczas intensywnego przeglądania portali społecznościowych można nierzadko zauważyć wyraźną różnicę w temperaturze urządzenia, nawet pomimo faktu, że standardowe aplikacje mobilne nie posiadają wysokich wymagań sprzętowych.

Nadmierne przegrzewanie się smartfona może stać się również udziałem przestarzałych wersji oprogramowania lub aplikacji mobilnych. W czym tkwi problem? Niekompatybilność aplikacji z softwarem powoduje wzmożoną pracę procesora, czego skutkiem jest przegrzewanie się iPhone’a.

Co w sytuacji, gdy iPhone nagrzewa się podczas ładowania? W takim wypadku nie ma powodów do niepokoju – urządzenie pobierając energię elektryczną generując większe straty energii cieplnej, zwłaszcza gdy smartfon pozostaje użytkowany będąc podłączonym do źródła prądu.

    1. iPhone się przegrzewa – co robić?

Przedłużające się okresy o zwiększonej temperaturze iPhone mogą świadczyć o poważniejszych usterkach, dlatego też im szybciej urządzenie zostanie poddane diagnostyce, tym większa szansa na jego dalsze użytkowanie bez zakłóceń. Naprawa iPhone’a jest możliwa nie tylko za pośrednictwem producenta, ale również w pogwarancyjnym serwisie Apple. Jednak przed skorzystaniem z usług danego punktu pomocy technicznej warto wcześniej zapoznać się z opiniami innych klientów. W Polsce wciąż mamy do czynienia z ograniczonym wyborem profesjonalnych serwisów iPhone, jednak większe miasta takie jak Warszawa czy Wrocław to szansa na szybką i kompleksową naprawę iPhone’a.