Klienci indywidualni liderem transakcji na rynku walutowym

https://biznes.newseria.pl/biuro-prasowe/bankowosc/klienci-indywidualni,b178536994

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Waluteo, kantor wymiany walut online, aż 65% wszystkich transakcji walutowych wykonywanych na ich platformie zlecanych jest przez klientów indywidualnych. Obroty generowane przez tę grupą rosną o ok. 2% rok do roku. Wciąż jednak wymieniają oni niższe kwoty, niż firmy i przedsiębiorstwa, których udział wynosi łącznie 35% wszystkich transakcji, ale generują one 70% obrotów.

Do branż najczęściej korzystających z wymiany walut on-line na platformie Waluteo należą transport oraz handel, a w szczególności rynek FMCG. Często są to także firmy prowadzące działalność zagraniczną, nastawione na import oraz eksport.

Rynek e-kantorów wciąż dynamicznie się rozwija, głównie dlatego, że oferowane przez nas wymiany są po prostu tańsze od tych dostępnych w placówkach stacjonarnych. Niezwykle istotny jest także brak ukrytych opłat, które często zdarzają się w innych kantorach, możliwość realizowania operacji wymiany walut 24/7, niezależnie od miejsca pobytu, a także bezpieczeństwo transakcji – ocenia Piotr Pługowski z Waluteo.pl.

Wynika to z tego, że firmy i przedsiębiorstwa wymieniają dużo wyższe kwoty, nawet podczas pojedynczej transakcji.

Największe z nich sięgają średnio 350 000 euro tygodniowo. Oczywiście zdarzają się wyjątki – największe transakcje klientów indywidualnych potrafią sięgać nawet ponad 500 000 zł, a firmowe nawet 450 000 euro jednorazowo.

Średnia wartość transakcji wykonywanych na platformie Waluteo przez klientów indywidualnych wynosi ok 1000 euro, natomiast dla firm 27 000 euro. Dodatkowo warto zauważyć, że  z każdym rokiem zwiększa się grupa osób i podmiotów dokonujących transakcji on-line.Do najczęściej wymienianych walut według wartości transakcji należą w kolejności: Euro, Dolar amerykański, Funt brytyjski, Korona norweska oraz Frank szwajcarski.

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć m.in. spadek popularności Franka szwajcarskiego, na którym jeszcze kilka lat temu transakcje były popularniejsze niż te na dolarze i funcie.

Powyższe komentarze i analizy zostały przygotowane wyłącznie w celach informacyjnych. Prezentują ona subiektywne zdanie autora. Zostały sporządzone w dobrej wierze i z należytą starannością. Niniejsze komentarze i analizy nie stanowią porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Waluteo Spółka z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje zawarte w oparciu o informacje zawarte w tym materiale analitycznym.