mPay zwiększa liczbę biletów międzynarodowych

mPay zwiększa liczbę biletów międzynarodowych

System płatności mobilnych mPay nawiązał współpracę z EWHD.eu – platformą skupiającą bilety ponad 400 międzynarodowych przewoźników autobusowych. Z zainstalowaną w telefonie aplikacją można od teraz podróżować do takich miejsc, jak np. Budapeszt, Kijów, Praga, Paryż, Madryt czy Rzym.

System mPay został zintegrowany z platformą sprzedażową EWHD.eu, która obsługuje internetową sprzedaż międzynarodowych biletów lotniczych, kolejowych i autobusowych. Dzięki nawiązaniu współpracy między firmami te ostatnie już teraz są dostępne w aplikacji mobilnej mPay. Bilety autobusowe, które można w niej znaleźć pozwalają dotrzeć do ponad 30 europejskich krajów, takich jak m.in. Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Anglia czy Holandia. Sieć platformy EWHD.eu obejmuje ponad 400 przewoźników autobusowych, którzy organizują wyjazdy międzynarodowe z kilkuset miast na terenie całej Polski.

Po wyszukaniu połączenia aplikacja daje pasażerom dostęp do wielu przydatnych informacji na temat planowanej podróży.

Wskazuje m.in. miejsce i termin odjazdu, długość trasy oraz całkowity czas przejazdu. Pasażerowie mogą płacić za bilety środkami zgromadzonymi w elektronicznej portmonetce, kartami płatniczymi oraz mVoucherami. W momencie zatwierdzenia transakcji bilet zostaje zapisany w aplikacji i nie wymaga drukowania. Wchodząc do autokaru wystarczy okazać go kierowcy, przy czym można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma aktywnego połączenia z Internetem. Każdy zakupiony bilet jest też automatycznie wysyłany na powiązany z kontem mPay adres e-mail. W przypadku zmiany planów wyjazdowych pasażerowie mogą ponadto korzystać z łatwej w użyciu funkcji „Zwróć bilet”.

– Wprowadzenie do mPay tak szerokiej oferty międzynarodowych biletów autobusowych to kolejny krok w kierunku zwiększania uniwersalności naszej aplikacji – mówi Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A. – Nowa usługa jest ważna nie tylko w kontekście dalszego rozwoju naszego systemu, ale stanowi też niezbędny element obsługi wymagających użytkowników, którzy oczekują coraz szerszego pakietu usług od jednego dostawcy – dodaje Hejduk.

EWHD.eu to już druga platforma sprzedaży biletów, z którą współpracuje mPay. W czerwcu br. system został w pełni zintegrowany z należącym do firmy Polonus serwisem DworzecOnline.pl. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mPay zyskali stały dostęp do biletów znajdujących się w ofercie ponad 200 przewoźników autokarowych.

***

mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przy użyciu telefonów komórkowych. Aplikacja mPay umożliwia m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne dla użytkowników smartfonów z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Od roku 2007 mPay SA jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Firma posiada zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. W czerwcu 2019 r. mPay uzyskał ponadto od Narodowego Banku Polskiego zezwolenie na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego. Inwestorem strategicznym mPay S.A. od 2013 r. jest Grupa „LEW” S.A. Więcej informacji: www.mpay.pl.