Wpłaty kartą i QR kody dostępne w Walutomacie

Wpłaty kartą i QR kody dostępne w Walutomacie

Walutomat poszerza możliwości wpłaty pieniędzy do serwisu o karty płatnicze. Jest to bardzo wygodna opcja, szczególnie dla klientów z zagranicy. Wprowadził także QR kody, które umożliwią szybkie skanowanie danych do wpłaty do serwisu.

Do tej pory w Walutomacie można było wpłacać pieniądze na wymianę poprzez przelew tradycyjny, a złotówki także poprzez Pay by link – tę możliwość Walutomat wprowadził jako pierwszy kantor internetowy w Polsce. Teraz poszerza te możliwości o QR kody, które pozwolą ominąć żmudne wpisywanie ręcznie danych do przelewu tradycyjnego, oraz o płatności kartą.

Opcja płatności kartą może być szczególnie popularna wśród klientów Walutomatu wymieniających walutę zgromadzoną na zagranicznych rachunkach – ich wpłata do serwisu kartą będzie najszybszą opcją, a w wielu przypadkach również tańszą niż tradycyjny przelew SWIFT. Przez płatności kartą będzie można wpłacać w serwisie: PLN, EUR, GBP i USD.

– Fintech powinien dostosować się do przyzwyczajeń klienta co do metod płatności w Internecie, a nie odwrotnie – dlatego rozpoczęliśmy udostępnianie klientom różnorodnych form wpłaty do serwisu, na przykład pay-by-links, tak popularnych w polskim eCommerce, a teraz sfinalizowaliśmy projekt akceptacji wpłat kartowych – mówi Bartosz Grycza, Kierownik ds. Rozwoju Produktów Walutomat.pl.

Walutomat.pl realizuję tę usługę poprzez uznanego operatora płatności Przelewy24.

Operator będzie pobierał niewielką opłatę serwisową za skorzystanie z tej możliwości. Opłata będzie widoczna przed wpłatą pieniędzy. Walutomat.pl obsługuje popularne karty MasterCard, Visa, VPay, Maestro, JCB. Usługa działa dla zweryfikowanych klientów Walutomatu, czyli takich, którzy wykonali przynajmniej jedną wpłatę przelewem lub przez szybkie płatności.

Walutomat.pl jest najdłużej działającym polskim serwisem wymiany walut. Korzysta z niego 300 tys. osób, które wymieniają waluty między sobą, po bardzo atrakcyjnych kursach. Serwis umożliwia także m.in. korzystne przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów świata, czy wypłatę gotówki w euro.