Robert Kuraszkiewicz nowym prezesem Banku Pocztowego

Po dwóch i pół miesiąca – Bank Pocztowy w końcu zyskał nowego prezesa. Rada nadzorcza instytucji powołała na to stanowisko Roberta Kuraszkiewicza. Nowy szef od podszewki zna bank, w którego zarządzie zasiada od czerwca 2016 roku.

Bank Pocztowy z nowym prezesem

W dniu 7 stycznia 2019 r. Rada Nadzorcza powierzyła Robertowi Kuraszkiewiczowi wykonywanie obowiązków odpowiadających obowiązkom Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S.A. wynikających z regulacji wewnętrznych Banku Pocztowego S.A. – tak czytamy w informacji prasowej.

W związku z wyborem nowego prezesa, jego tymczasowe obowiązki przestał pełnić delegowany do tej roli członek zarządu banku, Jakub Słupiński. Po tym jaka rada nadzorcza odwołała z piastowania urzędu Sławomira Zawadzkiego, sprawował tę funkcję od 17 października 2018 roku. Powodów odwołania byłego prezesa nie podano do wiadomości publicznej.

Nowy prezes z dużym bagażem doświadczeń

Robert Kuraszkiewicz zasiada w zarządzie Banku Pocztowego, od czerwca 2016 roku – a jako wiceprezes od lipca 2017 roku, gdzie odpowiedzialny był za obszary zarządzania strategicznego i finansów oraz za skarb, biznes i informatykę. Jednak zanim trafił do Pocztowego sprawował funkcję dyrektora zarządzającego firmy Student Depot – odpowiadającej za rozwój sieci prywatnych domów studenckich. W latach 2012-2016 związany był ze stowarzyszeniem Energii Odnawialnej. Z kolei na przełomie 2013-2014 współpracował z firmą High Tech Project, gdzie piastował stanowisko prezesa. Jest absolwentem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W ramach East Central European Scholarship Program studiował finanse na University of Wisconisn Lacrosse. Uzyskał certyfikat Georgetown University Washington DC w zakresie Financial Management. W 1998 roku odbył praktyki w prestiżowym Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie.

Bank Pocztowy to jeden z najmniejszych banków komercyjnych w kraju. Jego udziałowcami są PKO BP oraz Poczta Polska. W ostatnich latach instytucja dość często zmieniała szefów. Od lipca 2016 do października urząd prezesa pełnił Sławomir Zawadzki. Ten zaś na fotelu prezesa zastąpił Szymona Miderę, który swoje stanowisko objął od stycznia 2015 roku.


źródło: Bank Pocztowy