PKO BP głównym partnerem podczas polsko-amerykańskiej konferencji na rzecz cyberbezpieczeństwa!

16-17 stycznia w Warszawie odbędzie się konferencja Atlantic Council, która poświęcona będzie kluczowym wyzwaniom na rzecz cyberbezpieczeństwa. Wśród zaproszonych zostali specjaliści z obszaru cyberbezpieczeństwa, obronności, IT oraz innowacji. Wydarzenie jest częścią wspieranej przez bank inicjatywy partnerstwa polsko-amerykańskiego “100 lat razem”.

Cyberbezpieczeństwo w ogniu pytań międzynarodowych specjalistów

W ciągu dwóch dni konferencji omówione zostaną kluczowe zagadnienia wpływające na transformację cyfrową w Polsce. Wśród poruszonych kwestii nie zabraknie rozmów nt. walki z dezinformacją, sposobów na ochronę infrastruktury krytycznej czy edukacji w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. W debacie wezmą udział specjaliści w zakresie cyberbezpieczeństwa, IT, innowacji, obrony i polityki zagranicznej Polski, Stanów Zjednoczonych oraz krajów europejskich. Nie zabraknie również premiera Mateusza Morawieckiego i byłego dowódcy US Cyber Command, generała Keith’a Alexandra.

PKO BP częścią wspólnej inicjatywy

Cyfrowa transformacja i jej wpływ na społeczeństwo i gospodarkę sprawiają, że cyberbezpieczeństwo jest kluczowym wyzwaniem biznesowym i rozwojowym. Żadne państwo ani firma nie poradzi sobie z tym wyzwaniem same. Współpraca międzynarodowa jest kluczem do wszechstronnych, nowoczesnych i elastycznych rozwiązań cyberbezpieczeństwa i jest sposobem na rozwiązanie kryzysu kapitału ludzkiego w tej branży. Jako niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego, każdego dnia wspieramy rozwój Polski i Polaków. Dlatego jesteśmy zaangażowani w ideę polsko-amerykańskiego sojuszu cyberbezpieczeństwa – możemy czerpać korzyści zarówno na poziomie poszczególnych podmiotów, jak i gospodarki narodowej – mówi prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło. Z kolei Frederick Kempe, prezes i dyrektor generalny Atlantic Council zaznaczył, że dzięki tej konferencji możemy rozwijać potencjał Polski, która może się stać światowym liderem w cyberbezpieczeństwie.

Celem konferencji jest umocnienie polsko-amerykańskiego sojuszu opartego na wspólnych wartościach, interesach oraz zaangażowaniu w silną transatlantycką wspólnotę wartości.

Wśród prelegentów konferencji znajdą się: Adam Marciniak – wiceprezes PKO Banku Polskiego, Ambasador Daniel Fried, członek Atlantic Council i były ambasador USA w Polsce, Tom Bossert, były asystent prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego i zwalczania terroryzmu, Piotr Kalbarczyk – Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w PKO Banku Polskim, gen. William Mayville – były zastępca dowódcy US Cyber Command, Merle Maigre – wiceprezes ds. Relacji rządowych w CybExer Technologies, Christopher Porter – główny strateg wywiadu w FireEye, Klara Jordan – dyrektor Inicjatywy Cyber Statecraft Rady Atlantyckiej, Fred Streefland – Regionalny Dyrektor ds. Bezpieczeństwa (CSO) w Europie Północnej i Wschodniej w Palo Alto Networks, Paula Januszkiewicz – założycielka i CEO CQURE.


źródło: PKO Bank Polski