Czeka nas kolejna fuzja. Millenium otrzymał zgodę na przejęcie Euro Banku!

Bank Millenium poinformował w komunikacie wydanym dnia 3 stycznia bieżącego roku, o uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na fuzję z konkurencyjnym Euro Bankiem. Oznacza to tyle, że został spełniony najważniejszy warunek – na mocy, którego bank przejmie od francuskiego właściciela Societe Generale, Euro Bank.

Marka Euro Bank zniknie z polskiego rynku jeszcze w 2019 roku
W listopadzie 2018 roku, Millenium Bank podpisał z francuską spółką Societe Generale umowę dotyczącą zakupu podmiotu, za ok. 99,79 proc. akcji Euro Banku, czyli 1,83 mld zł. Jak wówczas informowano, sfinalizowanie transakcji wymagało jeszcze zwieńczenia kilku warunków – w tym uzyskania zgody od Komisji Nadzoru Finansowego oraz właściwego organu antymonopolowego.

Obecnie, Millenium Bank planuje zamknięcie transakcji na II kw. bieżącego roku. Z kolei fuzja operacyjna na mocy, której Euro Bank zniknie z polskiego rynku zapowiedziana jest na IV kw. 2019 roku. Koszty połączenia obu podmiotów wyceniane są na sumę 350 mln zł. Natomiast oszczędności wynikające z fuzji mają opiewać na 650 mln zł – w ciągu pierwszych pięciu lat.

źródło: Bank Millennium