Czy posiadanie stało się sensem naszego życia? ING Bank Śląski startuje z nową kampanią

many shop bags in car trunk shopping concept

ING Bank Śląski, 25 grudnia wystartuje z nową kampanią oszczędności, która ma zachęcić do rozmowy na ważny społecznie temat nadmiernej konsumpcji. Tym samym wpisuje się w trend świadomego konsumowania, w którym mniej znaczy więcej. Rozsądne kupowanie naturalnie stwarza przestrzeń dla oszczędności. 

Inspiracją do kampanii były badania dotyczące konsumpcji Polaków. Wynika z nich, że nadal większość z nas kupuje pod wpływem impulsu – ponad połowa przyznaje, że kupuje rzeczy, tylko dlatego, że są w promocji lub okazyjnej cenie i aż 68% z nich zdarza się to przynajmniej raz w miesiącu1). Z drugiej strony, obserwujemy nabierający na znaczeniu trend „Mniej znaczy więcej”, w którym w modzie zaczynają być różne formy ograniczania liczby posiadanych rzeczy, na przykład na rzecz współdzielenia. Już 36,7% z nas potrafi tu i teraz odmówić sobie czegoś, żeby w dłuższej perspektywie zyskać więcej2). W taki właśnie, nabierający znaczenia, trend świadomego konsumowania chcemy wpisać markę ING – mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

„Pieniądze są po to, by je wydawać” 
Sytuacja finansowa Polaków od kilku lat systematycznie się poprawia. Bezrobocie jest niskie, a wynagrodzenia rosną w relatywnie szybkim tempie ok. 7% rocznie. Mimo to, skłonność do oszczędzania Polaków pozostaje bardzo niska. Jak pokazuje Finansowy Barometr ING, aż 62% Polaków zgodziło się ze stwierdzeniem, że „pieniądze są po to, żeby je wydawać” a 44%, że „na dłuższą metę większą satysfakcję przynosi wydawanie niż oszczędzanie pieniędzy”.

To nie jest kampania przeciw kupowaniu, ale promująca odpowiedzialne i przemyślane zakupy, bo taka postawa daje wymierną korzyść – oszczędności. Liczymy, że podsumowanie spotu przez Marka Kondrata – „Czy posiadanie stało się sensem naszego życia” – skłoni Polaków do refleksji: co jest nam naprawdę potrzebne i na czym polega konsumencka odpowiedzialność – dodaje Barbara Pasterczyk.

Wsparciem kampanii są oferty specjalne na koncie oszczędnościowym – 2,5% w skali roku, przez 4 miesiące od założenia konta oszczędnościowego:

– „Bonus na start” – dla klientów rozpoczynających oszczędzanie w ING;
– „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” – na nowe środki, dla klientów, którzy już oszczędzają w ING.

1) Badanie przeprowadzone metodą CAWI na panelu Ariadna, na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej N=1057 osób, 30.11 – 3.12.2018 r.,
2) Karty Trendów, Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii – czerwiec 2018 r.

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=g0pbJy6aq_8&feature=youtu.be

źródło: ING Bank Śląski