OPAL 2018 W RADOMSKU ZE WSPARCIEM ESBANKU I SGB-BANKU SA PODSUMOWANY

Współpraca, braterstwo, aktywizacja i rozwój lokalnej społeczności, a w tle rywalizacja w duchu fair play. To bliskie polskim bankom spółdzielczym SGB wartości, jakie promuje Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL. Dlatego też wśród podmiotów wspierających imprezę kolejny raz znalazły się ESBANK Bank Spółdzielczy oraz SGB-Bank SA.

Przez 3 dni – od 6 go 8 grudnia – Miejski Dom Kultury w Radomsku tętnił życiem na harcerską nutę. Bo choć OPAL to w sumie sześć konkursów: piosenki, fotograficzny, recytatorski, plastyczny, dziennikarski i literacki – to właśnie muzyczna część Festiwalu stanowi jego serce, a na uroczystym Koncercie Finałowym można obejrzeć najlepsze muzyczne wykonania danej edycji. W tym roku festiwalowe jury przyznało w sumie 60 nagród i wyróżnień – zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Jak zawsze, były to nie tylko nagrody za festiwalowe dokonania. Grudniowy OPAL to dla Komendy Hufca ZHP Radomsko także okazja do podsumowania harcerskiego roku i nagrodzenia wyróżniających się środowisk harcerskich. Podczas XXXIII OPALU najlepszymi gromadami zuchowymi Hufca ZHP Radomsko w roku 2018 zostały ogłoszone: 1 GZ „Dębowe Królestwo” oraz 40 GZ „Czerwone Muchomorki”. Główna nagroda im. Druhny Rosi, pomysłodawczyni OPALU, przypadła natomiast 5 Radomszczańskiej Drużynie Harcerzy im. gen. Józefa Hallera.


ESBANK Bank Spółdzielczy od wielu lat znajduje się w gronie Przyjaciół Hufca Radomsko, wspierając inicjatywy wpisujące się w realizację spółdzielczych wartości oraz celów CSR Banku. Od kilku lat inicjatywa otrzymuje także wsparcie SGB-Banku SA w ramach wspólnego zaangażowania Banków Spółdzielczych SGB w lokalnych środowiskach.