Szlachetna Paczka 2018 od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego

W weekend cudów 8-9 grudnia 2018 r. swój wkład w wielkie dzieło pomocy w ramach XVIII edycji akcji Szlachetna Paczka wnieśli także Pracownicy ESBANKU Banku Spółdzielczego. W ramach wolontariatu szósty rok z rzędu wspólnie obdarowali potrzebującą Rodzinę z terenu działania Banku – tym razem współpracując ze Sztabem akcji w Wieluniu.

Idea mądrego i celowego pomagania, promowana przez Fundację Wiosna – organizatora ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka – po raz kolejny połączyła także Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego. W tym roku w ramach wolontariatu bankowcy wspólnie wsparli podopiecznych Sztabu w Wieluniu, gdzie znajduje się jedna z Filii Banku.

Do Rodziny 56-letniej Pani Hanny, która zmaga się z chorobą nowotworową, a także jej 18-letniej córki za pośrednictwem wieluńskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki trafiły dary rzeczowe o wartości około 4 000 zł, w tym m.in. żywność, środki czystości, kosmetyki, ubrania, pościel i książki. Dzięki zaangażowaniu pracowników Banku oraz wsparciu dwóch firm z terenu Wielunia, zapewnione zostały także dwie najważniejsze potrzeby Rodziny – nowy sprzęt AGD i zapas opału na zimę. Przy zakupie lodówki wsparcia bankowym wolontariuszom udzielił sklep „My Center” w Wieluniu. W zakup zapasu węgla zaangażował się natomiast jeden z Klientów ESBANKU Banku Spółdzielczego – skład opału „Janas” w Wieluniu.

Akcja Szlachetna Paczka to od 6 już lat okazja dla Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego, by w praktyce realizować wartości, na jakich zbudowana jest idea polskiej bankowości spółdzielczej – tj. współpracę, współdziałanie i wspieranie potrzebujących.