Polski fintech Billon w czołówce najlepszych fintechów na świecie!

fintech concept

Podczas największej na świecie konferencji fintechowej Singapore Fintech Festival, polski fintech Billon został laureatem konkursu Global Hackcelerator. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad trzysta firm z całego świata. Usługa oferowana przez Billona znalazła się w trójce zwycięzców, obok rozwiązania firm BTO oraz Mosabi.

Finał i ogłoszenie zwycięzcy odbyło się podczas tegorocznej 3 edycji Fintech Festival organizowanego przez Singapurski Bank Centralny w Singapurze. Program akceleracyjny prowadzony przez 12 tygodni przez ekspertów z KPMG, pozwolił dogłębnie przeanalizować finałową dwudziestkę wyłonioną spośród kilkuset  zgłoszeń z całego świata. Billon startował ze swoim rozwiązaniem mikropłatności bazujących na technologii blockchain, dedykowanym dla instytucji finansowych.

Blockchain na tapecie
Zaprezentowany produkt polskiego fintecha był zaskoczeniem dla jurorów. Rozwiązanie to pokazuje jak blockchain może być stosowany przez banki, aby dotrzeć do klientów biznesowych z sektora MSP oraz konsumentów obracających niewielkimi sumami pieniędzy podczas transakcji kupna-sprzedaży. Zaprezentowane rozwiązanie udowodniło, że dzięki technologii rozproszonego rejestru nawet te transakcje są rentowne.

Polska firma ma za sobą wyróżnienia w Polsce i Europie, m.in. jest jednym z 50 najatrakcyjniejszych fintechów w Europie w 2018 i dostała środki z unijnego programu Horyzont 2020 na rozwój swojego blockchainowego oprogramowania.

źródło: Billon