Wyjątkowy koncert z okazji 20. rocznicy powstania limanowskiego Chóru

Bank Spółdzielczy w Limanowej, który przywiązuje dużą wagę do współpracy ze środowiskiem lokalnym, podejmuje się roli mecenasa i wspiera przedsięwzięcia kulturalne, w tym te realizowane przez limanowski chór.

17 listopada br. odbył się w limanowskiej bazylice uroczysty koncert i dziękczynna msza święta z okazji 20. rocznicy powstania Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM. We wnętrzach sto lat temu poświęconego kościoła, zabrzmiało Te Deum W.A. Mozarta i Jubilate G. F. Haendla. Koncert prowadzili Grażyna Nowak i Grzegorz Wrona. Chórzyści wraz z Orkiestrą Symfoniczną Krakowska Młoda Filharmonia oraz solistami: Jolantą Pawlikowską – sopranem, Natalią Czajkowską – altem, Karolem Lizakiem – tenorem, Marcinem Wasilewskim – Krukiem – basem pod batutą Marka Michalika i Tomasza Chmiela, zostali nagrodzeni owacją na stojąco. Po koncercie odbyła się uroczysta, dziękczynna msza św. pod przewodnictwem abp Henryka Nowackiego. W czasie liturgii wykonane zostały utwory napisane specjalnie dla limanowskiego chóru, a swoje światowe prawykonanie miało Alleluja warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza.

W uroczystości uczestniczył Wiceprezes Zarządu Banku Stanisław Paluch, który pogratulował pięknego Jubileuszu i podziękował za wieloletnią działalność i zaangażowanie.