Czołowe polskie fintechy Braintri i iCompass łączą siły

Business, Technology, Internet and network concept. Young businessman shows the word: Fintech

Braintri i iCompass, dwa czołowe fintechy w Polsce, podjęły decyzję o połączeniu sił i przygotowaniu wspólnej oferty dla globalnego sektora finansowego. Taka decyzja umożliwi Braintri dalszą ekspansję produktową oraz wyjście na rynki zagraniczne. Póki oba zespoły nie połączą się, na poziomie operacyjnym, będą działać pod dotychczasowymi markami. W planach jest również zmiana nazwy.

Jeszcze więcej możliwości
Braintri świadczy usługi dla największych polskich banków, PKO Banku Polskiego i mBanku.  Niedawno wsparł również tworzenie polskiego standardu płatności mobilnych BLIK. Obecnie wdraża hub PSD2 w standardzie Polish API dla KIR. Oprócz tego Braintri stworzyło technologię płatności mobilnych bazująca na tokenizacji i protokole Bluetooth, z licznymi możliwościami zastosowań, m.in. w IoT, smart city, kontroli dostępu i programach lojalnościowych (Jiffeejest współfinansowane przez NCBiR) i Biffee, platformę big data stworzoną w odpowiedzi na wyzwania związane z otwartą bankowością.

iCompass dostarcza oprogramowanie dla głównych europejskich banków i międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym dla Mastercard Payment Transaction Services. Firma jest dostawcą technologicznym pierwszej polskiej platformy mPOS i twórcą uniwersalnego gatewaya płatniczego Octopus Payment Hub.

– Połączenie oznacza istotny krok w strategii Braintri wejścia na międzynarodowe rynki. Dzięki połączeniu zespołów Braintri zwiększa zdolność do realizacji dużych projektów i rozwoju własnych produktów. W szczególności wdrażany przez iCompass uniwersalny hub płatniczy oraz platforma mPOS idealnie wpisują się w strategię rozwoju Jiffee, naszej autorskiej platformy płatności mobilnych – powiedział Wojciech Zatorski, wiceprezes Braintri.

fot. fotolia