1 mln Polaków otworzyło Konto Jakie Chcę

1 mln Polaków otworzyło Konto Jakie Chcę

– Byliśmy pierwszym bankiem który zaproponował Klientom rozwiązanie zupełnie inne niż oferowane dotychczas przez banki. Zerwaliśmy z tradycyjnym podejściem, w którym klient dostawał gotowy rachunek osobisty. Konto Jakie Chcę to elastyczna oferta, umożliwiająca dopasowanie funkcjonalności konta do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego Klienta, podobnie jak ubranie ‘szyte na miarę’. Cieszę się, że Polacy docenili nasze otwarte podejście do usług finansowych i już ‘bankują jak chcą’. Milionowe konto zostało otworzone w 1 Oddziale Santander Bank Polska we Wrześni – mówi Arkadiusz Przybył, Wiceprezes Zarządu w Santander Bank Polska.

Jedno konto, wiele możliwości

Konto Jakie Chcę z kartą Dopasowaną umożliwia klientom samodzielnie decydowanie o tym, z jakich usług i produktów finansowych chcą korzystać. Niektóre funkcje są jednak wspólne dla wszystkich użytkowników. Prowadzenie rachunku jest darmowe. Ponadto, klienci Santander Bank Polska, korzystający z Konta Jakie Chcę, nie muszą płacić, m.in. za przelewy zwykłe w Internecie (ELIXIR), a także przelewy natychmiastowe w systemie Express ELIXIR lub BlueCash (w tym ElixirPLN, ExpressElixir PLN, BlueCash PLN, Sorbnet2 PLN, SEPA, TARGET2 czy SWIFT). Bez opłat mogą również wykonywać zlecenia stałe, dokonać wypłaty gotówki w bankomatach Santander Bank Polska kartą lub BLIKiem oraz wpłacić ją we wpłatomatach Santander Bank Polska.

Konto Jakie Chcę z kartą Dopasowaną zapewnia również klientom bezpłatny dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych. Santander Bank Polska jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce, oferuje wszystkie funkcjonujące na krajowym rynku rozwiązania, obejmujące: HCE, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz nowość w postaci Fitbit Pay.

Użytkownicy Konta Jakie Chcę z kartą Dopasowaną mają także możliwość wyboru dodatkowych funkcji. Mogą skorzystać m.in. ze zwrotów za określone rachunki opłacone z Konta Jakie Chcę, pakietów bezpłatnych  transakcji i wypłat z bankomatów za granicą w ramach promocji „0 zł za Pakiet wielowalutowy”, a przy karcie Dopasowanej wskazać preferowany wariant miesięcznej opłaty – stałą kwotę 3 zł lub zwolnienie z opłat w przypadku wykonania 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Mogą też oszczędzać na koncie systematycznym, oprocentowanie którego wynosi 2,70% w skali roku – w ramach promocji „Konto systematyczne z bonusem 2”.

Oferta dla każdego

Z Konta Jakie Chcę mogą skorzystać zarówno nowi jak i aktualni klienci Santander Bank Polska. Obecni klienci mogą szybko i w prosty sposób zmienić swój dotychczasowy rachunek na Konto Jakie Chcę przez Santander internet lub infolinię, a nowi Klienci mogą otworzyć taki rachunek w każdym oddziale banku, przez  infolinię (dzwoniąc na nr 1 9999*) lub na stronie Santander.pl.

Innowacyjność i jakość Konta Jakie Chcę Santander Bank Polska potwierdzają również nagrody branżowe, które produkt zdobył w minionym roku, jak choćby zajęcie pierwszego miejsca w rankingu rachunków osobistych dla osób w wieku od 18 do 26 roku życia opracowanym przez Money.pl. Serwis docenił m.in. brak opłat za prowadzenie rachunku, bogaty wybór mobilnych form płatności, atrakcyjną ofertę oszczędnościową oraz promocyjną.