Getin Bank wprowadza Konto Oszczędnościowe w walutach obcych

Getin Bank wprowadza Konto Oszczędnościowe w walutach obcych

Światowy Dzień Oszczędzania, który obchodzony jest 31 października, to doskonały moment, aby zastanowić się nad tym, jak najlepiej zadbać o swoje oszczędności. Z tej okazji Getin Bank przygotował Konto Oszczędnościowe w walutach EUR i USD, które jest uzupełnieniem szerokiej i atrakcyjnej oferty produktów oszczędnościowych. Rachunek w walutach obcych to bezpieczny sposób przechowywania i jednocześnie pomnażania pieniędzy. Teraz oprocentowanie kont w USD i EUR wynosi odpowiednio 1,60% i 0,80% w skali roku.

Jak wynika z danych NBP*, w 2018 r. depozyty walutowe gospodarstw domowych kontynuowały trend wzrostowy i po przyroście od końca 2017 r. o 5 mld zł, na koniec sierpnia br. sięgały już 75 mld zł. To już blisko 10% rynku oszczędności w Polsce ogółem, a w ostatnich latach udział oszczędności w walutach obcych stopniowo się zwiększał.

– Jeśli przyjrzymy się rynkowi oszczędności walutowych w Polsce, wciąż zdecydowanie przeważają depozyty bieżące, które stanowią 72% całego rynku. Wpływ na tę strukturę mają m.in. niskie stopy procentowe, przez co Klienci cenią sobie elastyczny dostęp do zgromadzonych środków ponad trzymanie środków na lokatach walutowych. Getin Noble Bank ma silną pozycję na rynku walutowych lokat terminowych – co dziesiąta jednostka waluty jest lokowana właśnie w naszym banku. Jednak w dotychczasowej ofercie brakowało elastycznego rozwiązania, dlatego zdecydowaliśmy się uzupełnić ją o atrakcyjne oszczędnościowe konto walutowe. Ta propozycja wpisuje się w bieżące potrzeby Klientów – mówi Marek Ubysz, Dyrektor Wydziału Depozytów Detalicznych i Produktów Oszczędnościowych.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego w Getin Banku prowadzonego w EUR wynosi 0,80% w skali roku.

Promocyjna stawka obowiązuje dla kwoty do 25 tys. euro. Nadwyżka ponad tę kwotę objęta jest oprocentowaniem 0,40%. W przypadku rachunku w dolarach oprocentowanie wynosi 1,60% w skali roku do 50 tys. USD. Dla nadwyżki powyżej tej kwoty obowiązuje stawka 1,00%. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 31 marca 2019 roku. Bank stosuje miesięczną kapitalizację odsetek.

– Popularność oszczędzania na rachunkach bieżących w Polsce systematycznie rośnie, a Klienci dostrzegają związane z tym korzyści. To idealnerozwiązanie, dla osób pracujących za granicą, obcokrajowców pracujących w Polsce, którzy chcą ulokować swoje oszczędności w EUR lub USD oraz osób, które często podróżują. Elastyczność rachunków oszczędnościowych docenią Klienci, którym zależy na stałym dostępie do walutowych rezerw – dodaje Marek Ubysz.

Konto oszczędnościowe w EUR lub USD można założyć bezpłatnie w dowolnym oddziale Getin Banku.  Prowadzenie rachunku i pierwsza wypłata w miesiącu są darmowe, każda kolejna wypłata to koszt 9 zł.

Getin Bank oferuje szeroki wybór kont oszczędnościowych dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb Klientów. Od początku 2018 r. liczba zasilonych kont oszczędnościowych w złotych wzrosła o 36 tysięcy. Dużym zainteresowaniem cieszy się oferta „Bonus za aktywność” z gwarantowanym przez 12 miesięcy oprocentowaniem 3,5% dla kwoty do 10 tys. zł. W październiku br. Getin Bank wprowadził Konto Oszczędnościowe Premium, w ramach którego, Klienci którzy ulokują na koncie co najmniej 400 tys. zł otrzymają oprocentowanie 1,8% w skali roku. Podwyższona stawka dotyczy całego salda zgromadzonego na koncie i obowiązuje do końca 2019 roku. Zarówno oferta „Bonus za aktywność”, jak i Konto Oszczędnościowe Premium wyróżniają się na tle innych ofert dostępnych na rynku atrakcyjnym oprocentowaniem na dłuższy okres.

*Źródło: NBP – zobowiązania instytucji finansowych wobec gospodarstw domowych, http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/pieniezna_i_bankowa/nal_zobow.html