Kolejna odsłona Mobilnego Portfela SGB

W najnowszym newsletterze First Daty znalazła się informacja na temat Kolejnej Wersji Portfela SGB, która powstaje dzięki zaangażowaniu ekspertów First Daty oraz przy wykorzystaniu systemów kartowych. Jak zapowiadają twórcy lista zmian i nowości jest imponująca. Klienci zyskają jedno z najbardziej rozbudowanych narzędzi do codziennych zakupów i zarządzania finansami osobistymi.

Trzecia odsłona mobilnej aplikacji SGB-Banku S.A. w znacznym stopniu poszerzy zakres zarządzania kartami w aplikacji w trybie online 24/7.

Pojawią się nowe funkcje, m.in.:

• zmiany limitów gotówkowych, bezgotówkowych i internetowych,
• blokowanie i zastrzeganie kart,
• blokada transakcji zagranicznych.

Najnowsza wersja First Data™ Mobile Platform umożliwi klientom SGB-Banku S.A. dodawanie do aplikacji stokenizowane karty Visa lub Mastercard, a także płacenie nimi zbliżeniowo. Docelowo będzie także możliwość dodania kart do portfeli Apple Pay oraz Google Pay. SGB-Bank S.A. jest pierwszym bankiem, który wdroży nową wersję First Data™ Mobile Platform 3.0.

Jedna aplikacja – wiele możliwości

Nowym instrumentem płatniczym będzie BLIK do wykonywania transakcji w terminalach, internecie, wypłat z bankomatów oraz przelewów na numer telefonu. W aplikacji pojawią się również możliwości: opłacenia parkingu, zakupu biletów PKP, komunikacji miejskiej, doładowania telefonu, a także ubezpieczenia turystycznego.

– Myślimy przyszłościowo i nie wykluczamy współpracy z fintechami w obszarze udzielania kredytów – zapowiada Robert Tórz, Dyrektor Bankowości Mobilnej i Kart w SGB-Banku S.A.

Owocna współpraca od wielu lat

W grudniu 2017 roku wprowadzono „Konto za złotówkę”– pierwszy w historii zrzeszenia wspólny produkt oferowany przez wszystkie Banki Spółdzielcze. Wtedy też ukazała się poprzednia wersja mobilnego Portfela SGB „Portfel 2.0.”. Główna zmiana dotyczyła dostępu do salda, historii transakcji kartą debetową i kredytową. Dużym wyzwaniem, bez wątpienia była integracja z blisko 200 systemami zrzeszonych banków.

Pierwsza wersja aplikacji swoją premierę miała w listopadzie 2016 roku, umożliwiła płatność HCE wirtualnymi kartami VISA oraz wybór domyślnej karty, przeglądanie miesięcznej historii transakcji i odświeżanie kluczy szyfrujących. Od początku nad technologią Portfela SGB czuwa First Data Polska.