To koniec. Orange i mBank rezygnują ze współpracy

Prezes Orange Polska, Jean Francois Fallacher ogłosił, że Orange Polska planuje rozpoczęcie usług bankowych na polskim rynku pod własnym szyldem. Oferta wspólnie przygotowana z Bankiem Orange ma pojawić się w 2021 roku. Bardzo prawdopodobne jest również to, że instytucja nie będzie występować o polską licencję. Będzie obsługiwać klientów z wykorzystaniem, tzw. paszportu europejskiego.

Współpraca do końca roku
Do końca bieżącego roku Orange z mBankiem będą kontynuowały projekt Finanse. Przypomnijmy, że marka zadebiutowała na polskim gruncie w 2014 r. i w ciągu 3 lat miała przyciągnąć ponad milion konsumentów. Stało się jednak inaczej i już na początku tego roku szeptało się o rozłamie. Potwierdzono to w czerwcu, gdy ogłoszono, że umowa na mocy której narodziło się Orange Finanse ulegnie rozwiązaniu z końcem roku.

Co dalej?
Jak na razie nie wiadomo, co stanie się z dotychczasowymi klientami usługi. Najprawdopodobniej nadal będą mogli korzystać z Orange Finanse na niezmiennych warunkach. Jednak mówi się też o przeniesieniu ich na platformę mBanku. Już teraz bank kusi specjalną promocją posiadaczy kont Orange Finanse, jeśli zdecydują się skorzystać z ich oferty.