Bank Spółdzielczy w Limanowej wspiera akcję „Odblaskowa Szkoła”.

11 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Pasierbcu odbyła się Wielka Gala Odblaskowa z „Inspektorem Wawelkiem”. Impreza dedykowana była nie tylko dzieciom i młodzieży szkolnej, ale także seniorom.

Bank Spółdzielczy w Limanowej od lat angażuje się w akcję „Odblaskowa Szkoła”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach, dlatego też na organizacje tej wyjątkowej imprezy przekazał breloczki odblaskowe.

Inspektor „Wawelek” na straży bezpieczeństwa

Atrakcją spotkania był pluszowy „Inspektor Wawelek”, który przybył z ważnym apelem  „Szanuj życie! Noś odblaski!” oraz z  licznymi upominkami dla zgromadzonych. Użyczony został przez Komendę Wojewódzką w Krakowie.

W programie imprezy znalazły się popisowe występy, konkursy, zabawy, podczas których młodzież propagowała ideę konieczności noszenia elementów odblaskowych na co dzień. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Limanowej  st. sierż. Robert Goliński oraz st. post. Marek Oleksy podkreślili istotę problemu, jaką stanowią nieodpowiedzialni piesi – użytkownicy dróg publicznych, zwłaszcza po zmroku.

Mamy nadzieję, że podjęte przez szkołę działania w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły.