Zmiany w mBanku: Koniec z hasłami jednorazowymi, darmowa debetówka z wieloma walutami i dostęp do karty Visa Foto!

Niedługo klientów mBanku czeka niemała rewolucja. Bank właśnie poinformował o zmianach w cennikach i regulaminach dla klientów indywidualnych. Prawie wszystkie nowości to wynik dyrektywy PSD II, która wejdzie w życie po 20 grudnia, ale nie tylko …

Nowości w mBanku dla przedsiębiorców
Z nowym kształtem regulaminu zmienią się zasady dotyczące, tzw. preautoryzacji. Usługa ta wykorzystywana głównie przez przedsiębiorców polega na blokowaniu na karcie płatniczej określonych środków klienta, które dopiero później obciążane są pełną kwotą na rachunku. Wraz z nowymi zasadami przedsiębiorcy będą mogli zablokować pieniądze, ale dopiero gdy klient zatwierdzi dokładną kwotę transakcji.

Kolejne nowości związane są z odpowiedzialnością użytkowników kart na wypadek ich utraty, np. kradzieży lub zguby. Aktualnie ogranicza się ona do równowartości 150 euro. Po 20 grudnia kwota ta zostanie zmniejszona do 50 euro. W przypadku klientów kart kredytowych odpowiedzialność za płatności nieautoryzowane spoczywać będzie na banku już od pierwszej transakcji. Skróci się także czas rozpatrywania reklamacji tyczących się operacji płatniczych, z 30 do 15 dni.

Pożegnanie z hasłami jednorazowymi
Mbank informuje również o wycofaniu haseł jednorazowych na papierowych listach, które całkowicie zostaną zlikwidowane do końca przyszłego roku. Jednak już od lutego 2019 roku nie będzie możliwości zamawiania ich i aktywowania przez serwis transakcyjny. W zamian za to instytucja nakłania do korzystania z mobilnej autoryzacji w aplikacji na smartfonie.

Darmowa debetówka z walutami
Co ciekawe, od listopada opcję wielowalutową będą mogli aktywować nowi i obecni posiadacze kart Visa, a więc ok. 60% wszystkich użytkowników mBanku. Karta debetowa będzie połączona już nie tylko z kontem złotowym, ale też z rachunkami walutowymi. Aktualnie bank oferuje debetówkę w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich oraz frankach szwajcarskich, które są zakładane i prowadzone bez opłat. Dlatego, aby poza krajem móc przeprowadzać transakcje swoją kartą niczym walutową, wystarczy wcześniej przelać pieniądze na określony rachunek. System podczas przesyłania rozpozna walutę i automatycznie pobierze pieniądze z właściwego konta.

W zanadrzu także Visa Foto
Z innych zmian wprowadzonych przez instytucję należy wspomnieć również o dostępności kart Visa Foto z indywidualnymi wizerunkami. Obecnie mogą je zamawiać jedynie młodsi klienci, a będą mieć możliwość także posiadacze kont Intensive.

Ponadto mBank poinformował, że rezygnuje z usługi Invobill, zmniejsza z 2 zł do 0 zł opłaty za polecenie zapłaty na Podstawowym Rachunku Płatniczym oraz wprowadza coroczne podsumowanie pobranych opłat za konta i karty, które będą się pojawiać w serwisie transakcyjnym klientów. Bank szykuje również niespodziankę dla dłużników kredytów, w postaci blokady limitu odnawialnego w rachunku i na karcie kredytowej.