Konto na “selfie” już niedługo w ofercie Pekao S.A.

Self portrait of beautiful young woman making peace sign. Selfie Concept.

Cyfrowa transformacja bankowości to ostatnio najważniejszy wyznacznik Pekao S.A. Jeszcze w tym roku nowi klienci banku będą mieli możliwość założenia i aktywacji rachunku bankowego za pomocą biometrii twarzy i dowodu osobistego. Oznacza to tyle, że możemy zrezygnować z konieczności odwiedzenia oddziału. Otwierając konto zdalnie wystarczy nam szybkie selfie oraz zdjęcie swojego dokumentu tożsamości. Wcześniej wideoweryfikacja znalazła się już w ofercie, m.in. mBanku, Aliora czy Santandera.

Pekao w gronie najlepszych
Pomimo że weryfikacja przez biometrię twarzy nie jest nowością w bankowości internetowej to w Polsce nadal należy do rzadkości. Dlatego Pekao udostępniając taką możliwość trafia do zacnego i skromnego grona banków, które skorzystały z tej opcji. Co ciekawe, w planach ma również wprowadzenie procesu podpisywania umów w oddziałach bez użycia papieru, a poprzez aplikację mobilną.

Bank Pekao S.A. z sukcesem wdrożył wiele projektów, które rewolucyjnie zmieniają relacje klientów z bankiem. Nie zwalniamy tempa i kontynuujemy program cyfrowej transformacji. Realnie stajemy się liderem digitalizacji w polskim sektorze bankowym – powiedział Prezes Zarządu, Michał Krupiński. Z kolei dyrektor departamentu innowacji i płatności w Pekao, Bartosz Zborowski nie ukrywał, że w zakresie “user expierence” bank porównuje się do najlepszych rozwiązań fintechowych. Otwieranie konta „na selfie”, to bardzo wygodny proces opracowany na bazie naszych doświadczeń w biometrii, konkurujący prostotą nie z bankami, a z fintechami – zaznaczył.

Nowa oferta dla mikro i małych firm
Przejrzyste rozwiązania zaproponowane przez bank to również elastyczna oferta dla małych przedsiębiorców. Zakłada ona założenie rachunku – Konto Przekorzystne Biznes, które ma być darmowe dla startupów i organizacji non-profit. Natomiast pozostałe firmy, Pekao zwalnia z opłaty po spełnieniu określonych warunków, m.in. comiesięcznych wpływów na min. 2 tys. zł, korzystania z leasingu w Pekao, wykonania przelewu do ZUS-u lub skarbówki czy odnotowania wpływu z terminala płatniczego. Co więcej, użytkownicy Konta mogą otrzymać bezpłatnie na okres 18 miesięcy do trzech terminali płatniczych, moneyback w wysokości 100 zł za korzystanie z nich i drugie tyle za wykonywanie z rachunku, przelewów do ZUS-u.

To na pewno nie ostatnia innowacja Pekao w zakresie cyfryzacji usług. W tym roku przewiduje także Laboratorium Innowacji, które zakłada tworzenie innowacyjnych konceptów w zespołach samych pracowników banku, przy współpracy ze startupami i fintechami.

fot. fotolia