„Rewolucja na rynku płatności”. Forum Usług Płatniczych rusza 16 października

Microphone with Abstract blurred photo of conference hall or meeting room with attendee background, business and education concept

We wtorek 16 października w warszawskim hotelu Novotel rozpocznie się kolejna edycja konferencji Forum Usług Płatniczych. Związek Banków Polskich w tym dniu zaplanował m.in. panel dyskusyjny na temat unijnej dyrektywy PSD II i praktycznej strony dostosowania się przez banki i innych uczestników rynku do nowych przepisów. Konferencja będzie również okazją do zaprezentowania wyników badań na temat akceptacji płatności bezgotówkowych w Polsce.

Prelegenci przypomną uczestnikom główne etapy rozwoju polskiego systemu płatniczego, wskażą również nowe kierunki jego rozwoju. Głównym tematem tegorocznego forum będzie wspomniana dyrektywa PSD II, która weszła w życie w 2018 roku. Uczestnicy dyskutować będą o praktycznej stronie dostosowania się do zapisów prawa zaimplementowanego w polskiej ustawie o usługach płatniczych oraz o potencjale i wyzwaniach na rynku płatności.

Warto bezgotówkowo

Istotnym elementem programu będzie także temat wartości dodanych, jakie w czasach transformacji cyfrowej są oferowane do płatności elektronicznych. Bardzo często właśnie usługi dodatkowe są decydującym czynnikiem, który przyciąga potencjalnych klientów. Natomiast podczas panelu poświęconego kampanii „Warto Bezgotówkowo” zostaną zaprezentowane wyniki badania na temat lokalnych uwarunkowań akceptacji i stosowania płatności bezgotówkowych w Polsce.


fot. fotolia