Banki Spółdzielcze SGB partnerem Forum Rolniczego „Gazety Pomorskiej”

Banki Spółdzielcze SGB partnerem Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"

W piątek 5 października w Bydgoszczy już po raz piąty odbyło się Forum Rolnicze „Gazety Pomorskiej”. Gospodarze z województwa kujawsko-pomorskiego, wraz z ministrami, naukowcami i ekspertami rolnictwa poruszali wiele istotnych tematów dotyczących problemów z jakimi musi zmierzyć się dzisiejsze rolnictwo. Partnerem Forum, jak co roku były Banki Spółdzielcze SGB.  

Podczas spotkania odbyło się wiele paneli dyskusyjnych oraz debat z udziałem obecnych i byłych szefów resortu rolnictwa. Wymieniano się licznymi pomysłami, pokazywano nowe kierunki działania oraz przedstawiano wskazówki.

Problemy polskich rolników

Uczestnicy panelu dyskutowali na temat jesieni życia rolnika, afrykańskiego pomoru świń, rynku mleka oraz produkcji bez GMO, a także zabezpieczeń przed ryzykiem automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji w rolnictwie, wykorzystywaniu azotu czy finansowania rolnictwa. Temat debaty brzmiał: Co zrobić, by polski rolnik przestał być najsłabszym ogniwem w łańcuchu „od pola do stołu”? Czy Unii dwóch prędkości rzeczywiście zależy na silnym rolnictwie?. Zwieńczeniem obrad było ogłoszenie laureatów plebiscytów Rolnik Roku i Sołtys Roku. Gospodarz z inicjatywą i sołtys angażujący się w życie wsi zostali wybrani.


więcej na: https://pomorska.pl/za-nami-5-forum-rolnicze-gazety-pomorskiej-zobacz-agro-pomorska-odc-38-wideo/ar/13554564