Luka w systemie zabezpieczeń Facebooka. Hakerzy mogli włamać się do 50 mln kont!

Luka w systemie zabezpieczeń Facebooka. Hakerzy mogli włamać się do 50 mln kont!

Władze Facebooka podały dziś, że we wtorek 25. września doszło do skutecznego włamania na ich serwery. Co więcej, hakerzy korzystając z funkcji “wyświetl jako” mogli dostać się na konta ponad 50 milionów osób.

Potężny atak hakerski

O zaistniałej sytuacji powiadomił wicedyrektor ds. zarządzania produktem Facebooka, Guy Rosen, który potwierdził, że zespół inżynierów serwisu wykrył poważną lukę w systemie. Cyberprzestępcy mogli wykorzystać do tego funkcję umożliwiającą oglądanie swojego profilu jako inny użytkownik. To dzięki funkcjonalności “wyświetl jako” skutecznie włamali się na serwery. Z tego też powodu, prawie 90 mln kont zostało wylogowanych z powodu ataku. Wyłączono również powyższą możliwość podglądania swojego profilu.

Jednocześnie gigant zaznaczył, że problemy zostały już zlikwidowane oraz, że powiadomiono już odpowiednie służby. Dochodzenie w sprawie ataku hakerskiego jest w fazie początkowej – na razie nie wiadomo, kto stoi za działaniem, ani czy rzeczywiście udało się włamywaczom wejść w posiadanie danych 50 mln użytkowników. – Prywatność i bezpieczeństwo użytkowników, jest dla nas niezwykle istotne. Przepraszamy, że doszło do tej sytuacji – czytamy w oświadczeniu Facebooka. Serwis zaznacza również, że nie ma potrzeby zmiany hasła logowania do platformy.


źródło: rp.pl, fot. fotolia