Już jest! Mobilna autoryzacja w Euro Banku

Group of friends having fun with smartphones - Closeup of hands social networking with mobile cellphones - Wifi connected people, technology, millennial and z generation concept

Potwierdziła się informacja sprzed kilku tygodni – klienci Euro Banku mogą już korzystać z mobilnej autoryzacji. Od teraz będą zatwierdzać swoje transakcje z pomocą powiadomień push z aplikacji. Ma to być alternatywa wobec tradycyjnych haseł SMS lub wskazań tokena GSM. Do wdrożenia tej usługi szykuje się również kilka kolejnych banków.

Popularny standard na polskim rynku

W sklepie Google Play odnajdziemy już najnowszą aktualizację apki Euro Banku na systemy Android i iOS. Dzięki nowej mobilnej aplikacji zamiast wpisywania kodu SMS każdorazowo przy każdej transakcji, klienci potwierdzą przelew za pośrednictwem mobilnego PIN-u lub odcisku palca. Co więcej, mobilną autoryzację będzie można wykorzystać w procesie logowania do bankowości internetowej. Biuro Prasowe banku podkreśla jednak, że nowa innowacja jest wprowadzana stopniowo, a wszyscy użytkownicy smartfonów będą mogli korzystać z udogodnień w przeciągu kilku najbliższych dni.

Mobilne potwierdzanie tożsamości jest uznawane za tańsze rozwiązanie niż autoryzacyjne hasła SMS, które do niedawna były również bezpieczniejszą metodą niż jakakolwiek inna. Jednak wraz z rozwojem złośliwych aplikacji i upowszechnieniem smartfonów jednorazowe kody SMS stały się celem wielu ataków phishingowych mających pozyskać wrażliwe dane o kliencie.

Nie tylko Euro Bank

Mobilna autoryzacja powoli staje się standardem na rynku bankowości. Jako pierwszy na przełomie 2016/2017 roku wdrożył ją mBank, a obecnie figuruje także w ofercie ING, BZ WBK, Millenium oraz Getin. W kolejce oczekuje PKO, które zapowiada wprowadzenie najnowszej apki w niedługim czasie.

Klienci Euro Banku mogą korzystać z dwóch propozycji aplikacji mobilnych: starszej i nowszej generacji. Ta ostatnia cieszy się coraz większą popularnością – bank wprowadził do niej możliwość zbliżeniowych wypłat gotówki z bankomatów oraz udostępnił płatności mobilne HCE.

źródło: EuroBank

fot. fotolia