Bank Spółdzielczy w Limanowej wspiera sztukę pszczelarską

Wojewódzki Związek Pszczelarski w Krakowie obchodził wyjątkowy jubileusz –  100-lecia swojej działalności. Z tej okazji zorganizował kiermasz miodowy, w którym uczestniczyli członkowie Związku, jak również jego sympatycy. Partnerem spotkania był Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Święto Pszczelarzy trwało trzy dni, od piątku do niedzieli, i było okazją do promocji pszczelarstwa i ekologii szczególnie wśród najmłodszych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dzieci brały udział w ciekawych warsztatach. W nagrodę wręczono im upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej.

W niedzielne miała miejsce część oficjalna. W południe w Bazylice Mariackiej  odbyła się uroczysta Msza święta. Następnie miłośnicy Święta Pszczoły i Miodu w korowodzie przemaszerowali na Plac Szczepański, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Były przemówienia, ordery i pamiątkowe statuetki. Na jubileuszowym spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Limanowskiego Koła Pszczelarzy, które reprezentował Zarząd w składzie: prezes Władysław Kaczmarczyk, skarbnik Adam Dudek – jednocześnie Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej oraz sekretarz Marek Dudek.

Wspólne świętowanie było okazją do spotkania, wymiany doświadczeń, a także dobrej zabawy, której towarzyszyły występy artystyczne.

Bank Spółdzielczy w Limanowej składa Wszystkim Pszczelarzom gratuluje i  życzy wytrwałości podczas pracy w pasiece. Wasza pasja pszczelarska połączona z piękną i bogatą tradycją, odpowiedzialnością za naturalne środowisko jest bezcenna dla dobra ludzkości i istnienia całego świata.

 

fot. Marek Dudek