E-kantor to się naprawdę opłaca

Close up,Hands of businesswoman holding dollar

Kantory internetowe posiadają wszelkie cechy, które cenimy – czyli prostotę, wygodę, szybkość działania, ale przede wszystkim wpływają na oszczędność czasu i pieniędzy. Ciekawa publikacja jednego z naszych partnerów pojawiła się na stronie Super Express. Zachęcamy do przeczytania wywiadu ze Sławomirem Kowalem, prezesem PayHolding Sp. z o.o., właściciela kantorów internetowych Amronet.pl, Pluskantor.pl i GieldaWalut.com

1. E-kantory w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Już ponad 20% transakcji odbywa się online. Korzystają z nich mali przedsiębiorcy, posiadacze kredytów walutowych i turyści. W czym tkwi ich fenomen?

Mało kto wie, że internetowy kantor wymiany walut to polski wynalazek. Co prawda, znany był już wcześniej za granicą, jednak sposób jego działania był bardziej zbliżony do funkcjonowania sklepów internetowych. Obecny e-kantor zamyka całą operację w sieci i nie wymaga dużego zaangażowania klienta.

Dla osób, które posiadają konta walutowe i złotowe w banku wymiana walut to proces bardzo prosty i wygodny. Klient wykonuje całą operację z poziomu komputera czy smartfonu, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że zarejestruje się na platformie, wybierze odpowiednią walutę i bank, z którego chce dokonać przewalutowania, a zaksięgowana kwota trafia na wybrany rachunek. To ma swoje pokłosie nie tylko dla osób, które pracują za granicą bądź prowadzą tam działalność, ale również dla turystów i osób posiadających kredyty walutowe. Korzystny kalkulator walut online daje szereg udogodnień, szczególnie dla przedsiębiorców, którzy w przypadku dużych kwot mogą negocjować stawkę kursu, nie mają też limitów w dokonywaniu transakcji. Co więcej, kantor internetowy to recepta na zwiększenie wartości fintechów, które wdrażają swoje innowacje właśnie w sektorze finansowym. Ich wzrost szacowany jest na prawie 1 mld złotych….

… całość na: kantory-internetowe-prostota-i-wygoda-wywiad_Sławomir_Kowal