Tenisową rakietą o Puchar Prezesa ESBANKU

Jubileuszowy, XV Ogólnopolski Turniej Tenisa o Puchar Prezesa ESBANKU zakończony. We wrześniowych, amatorskich zmaganiach tenisistów pod Radomskiem udział wzięło blisko 30 zawodników. Edycja 2018 połączyła rozgrywki rekreacyjne z tymi klasyfikowanymi przez Polski Związek Tenisowy.

Od 15. już lat jest okazja do aktywizacji i sportowej integracji, nie tylko lokalnej społeczności, ale i pasjonatów tenisa ziemnego z całej Polski. Po raz kolejny Turniej Tenisa o Puchar Prezesa ESBANKU odbył się na kortach w miejscowości Malutkie koło Radomska. Podczas 3-dniowych zmagań zawodnicy mierzyli się w kategoriach: Mężczyźni 50+ Gra Pojedyncza, Mężczyźni 60+ Gra Pojedyncza, Mężczyźni Open Gra Podwójna oraz Kobiety Open Gra Pojedyncza. Turniejowi towarzyszyły rozgrywki młodzieży, podopiecznych Akademii Tenisa WOY Arkadiusza Wojtali – organizatora imprezy.

W deblowe szranki stanął między innymi Prezes ESBANKU Banku Spółdzielczego, Jacek Zacharewicz, który wręczył również nagrody zwycięzcom. Główną nagrodę rzeczową Turnieju w postaci profesjonalnej rakiety tenisowej odebrał Jan Gawur z Radomska. Puchar Prezesa ESBANKU w grze podwójnej open zdobyła natomiast para deblowa Romuald Piątkowski i Dariusz Chmielewski z Radomska.

Wspieranie sportowego rozwoju lokalnej społeczności wpisuje się w realizację Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym, który w nowoczesny sposób rozwija tradycję i ideę polskich banków spółdzielczych.